Чоловікам розповіли, на що вони мають право без військового квитка під час загальної мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні вже другий рік продовжує діяти воєнний стан. Крім того, у країні відбувається загальна мобілізація. В умовах воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам для влаштування на роботу необхідний військовий квиток.

Чоловікам розповіли, на що вони мають право без військового квитка під час загальної мобілізації - today.ua

Про правила прийому військовозобов'язаних на роботу та навчання пише видання sud.ua з посиланням на “Army.Inform”.

При працевлаштуванні або вступі до навчального закладу військовозобов'язаним чоловікам не обійтися без військово-облікового документа, каже начальник сектору комплектування Київського міського центру ТЦК та СП полковник Олександр Коновалов.

"Приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і з приводу перетину державного кордону є обов'язкова вимога наявності військово-облікового документа", - каже полковник Коновалов.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

За словами Коновалова, наявність військово-облікових документів є обов'язковою для трьох категорій громадян. По-перше, в усіх призовників має бути приписне свідоцтво. По-друге, у військовозобов'язаних має бути військовий квиток або тимчасове посвідчення. До третьої категорії входять резервісти, яким також потрібен військовий квиток.

При працевлаштуванні як на підприємства державної власності, так і на приватні підприємства роботодавець зобов'язаний перевірити у майбутнього працівника наявність військового квитка або іншого військово-облікового документа. Аналогічна ситуація і в навчальних закладах.

Державні установи, організації, підприємства та навчальні заклади зобов'язані вести облік призовників та військовозобов'язаних. Відповідальність за дотримання такого обліку покладається на керівника установи, а за порушення правил реєстрації військовозобов'язаних установі передбачено штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень.

"Якщо кандидат на посаду не дає інформацію про свій військовий облік, роботодавець не має права прийняти такого працівника на роботу, оскільки прийом на роботу суперечитиме постанові Кабміну", - розповів Олександр Коновалов.

Чоловікам розповіли, на що вони мають право без військового квитка під час загальної мобілізації

Навіть більше, відповідно до урядової постанови від 30 грудня 2022 року №1487 "Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів" установи зобов'язані при прийомі військовозобов'язаного громадянина на роботу або навчання проводити з ним роз'яснювальну роботу щодо правил дотримання військового обліку. Підтвердити своє ознайомлення з нормами військового обліку громадянин зобов'язаний особисто підписом.

Про будь-яку зміну статусу чоловіка, що підлягає мобілізації, або призовника, а це може бути прийом на роботу, звільнення, вступ до навчального закладу, закінчення навчання, установа зобов'язана у семиденний термін повідомити ТЦК. Слід зазначити, що при взятті на облік до центру зайнятості там також вимагатимуть військово-обліковий документ.

Але навіть при цьому є установи, де можна обійтися без військового квитка. Наприклад, одружуватися можна і без надання військово-облікового документа.

"Особливо варто сказати про одруження. Людина подає до відділу державної реєстрації цивільних актів документи. РАЦС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб або розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заяву у громадянина до РАЦС приймають", - наголосив Коновалов.

У медичних закладах також військовий квиток не вимагатимуть. Однак це правило діє не в усіх випадках. При зверненні до медустанови усі чоловіки призовного віку повинні мати при собі військово-облікові документи. Але ургентних хворих зобов'язані прийняти і без таких документів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це не означає, що, коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони насамперед надають необхідну медичну допомогу", - каже директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко.

Нагадаємо, в Україні триває загальна мобілізація – попередньо до 20 травня. При цьому з'явилася інформація про можливе посилення призову до армії.