СБУ розкрило в Україні масштабну схему вимагання боргів за неіснуючими кредитами

Автор: Марченко Любов

Фінансисти із двох київських кредитно-фінансових організацій придумували людям неіснуючі борги і потім вимагали, щоби ті повернули їм гроші. Аферисти поставили свій промисел на широку ногу. Число жертв їхніх діянь склало близько 60 тисяч чоловік. Масштабна схема вимагання розкрита співробітниками СБУ.

СБУ розкрило в Україні масштабну схему вимагання боргів за неіснуючими кредитами  - today.ua

Організаторами злочинної схеми виявилися власники двох київських фірм, що займалися кредитно-фінансовими операціями. Та, очевидно, ділкам здалося мало доходу від їхньої фінансової діяльності. І тоді вони придумали схему з вимагання неіснуючих боргів зі своїх клієнтів.

"Використовуючи бази даних своїх клієнтів, ділки оформляли на громадян вигадані онлайн-кредити, потім створювали штучну заборгованість і вимагали її повернення", - пишуть у повідомленні прес-служби СБУ.

СБУ розкрило в Україні масштабну схему вимагання боргів за неіснуючими кредитами

З людей вимагали величезні платежі і погрожували їм розправою

"Апетити" у шахраїв-фінансистів були чималі. Вони накручували на цих фейкових боргах по 1500% річних, вимагаючи від людей, які колись мали необережність взяти в їхній фірмі кредит і залишити там свої дані, повернення всієї суми "боргу" з усіма космічними накрутками.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Аби бути переконливішими, "кредитори" залучили до свого "бізнесу" ще близько півсотні телефонних колекторів, які мордували людей телефонними дзвінками, погрожуючи їм фізичною розправою.

Прудкі фінансисти заздалегідь подбали про те, щоб забезпечити собі алібі. Вони направляли в банківські установи та органи контролю фальшиві звіти про нібито наявну у них заборгованість.

В результаті обшуків, проведених правоохоронцями у приміщеннях, пов'язаних із організаторами схеми, було виявлено і вилучено обладнання та програмне забезпечення, яке використовувалося шахраями для того, щоб дзвінки "боржникам" були анонімними. СБУ розкрило в Україні масштабну схему вимагання боргів за неіснуючими кредитами У "кредиторів" також було вилучено майже 50 одиниць комп'ютерної техніки, в яких містилася база даних клієнтів, а також вівся облік їхніх "боргів".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За розкритими фактами порушено кримінальні провадження за двома статтями кримінального кодексу України - ч.1 статті 189 (вимагання) і ч.1 статті 200 (незаконні дії з платіжними документами). Щоправда, покарання за цими статтями не такі вже й суворі. Якби їх кваліфікували як групові дії, то покарання могло би бути більш суворим.

Нагадаємо, українцям розповіли, як захистити свою банківську карту від шахраїв на період відпустки.