П'ять способів захистити свою банківську карту від шахраїв у період відпустки

Українці з нетерпінням чекали період відпусток, щоб знову почати подорожувати, хоча б в ті країни, які дозволили в'їзд у період локдауна. Більшість громадян за кордоном здійснюватимуть оплату за житло, їжу і розваги безготівковим способом через банківську карту. Щоб убезпечити себе від шахраїв на відпочинку, перед поїздкою слід виконати кілька важливих дій.

П'ять способів захистити свою банківську карту від шахраїв у період відпустки - today.ua

1. Проінформуйте свій банк про відпустку за кордон, щоб уникнути несподіваних блокувань картки
Якщо не проінформувати банк про поїздку, то він може заблокувати картку після першої ж оплати в іншій країні або зняття готівки там же. Служба безпеки банку повинна знати про ваші переміщення, щоб знати, що саме ви проводите розрахунки по карті в тій чи іншій країні.

2. Запишіть всі номери телефонів, які допоможуть вам зв'язатися з вашим банком в екстрених випадках
Тримайте під рукою номер гарячої лінії банку та інших номерів фінустанови, зателефонувавши на які, ви зможете вирішити проблеми, що виникли з вашою карткою.

3. Підключіть смс-інформування
Смс-інформування дозволить вам відслідковувати будь-який рух коштів по вашому рахунку і в разі крадіжки карти, ви зможете відразу дізнатися, де використовували вашу картку.

4. Не розраховуйтесь в сумнівних магазинах і не знімайте готівку в таких же банкоматах
Туристів за кордоном іноді "розводять" з підставними платіжними терміналами, які зчитують всі доступні дані з банківської карти. Теж саме стосується і банкоматів, які зчитують навіть ПІН-коди. Потім шахраї з отриманих даних створюють дублікати банківських карт і розраховуватися ними, і про це ви можете дізнатися не відразу.

5. Не тримайте банківську карту, готівкові та документи в одному гаманці
Цей пункт стосується вашої безпеки. У разі, якщо у вас вкрадуть гаманець, ви не залишитеся без всього і відразу, якщо будете зберігати гроші, картку і документи в різних місцях, а не тільки у гаманці.

Раніше повідомлялося, що Ощадбанк продовжить термін дії прострочених карт для деяких українців.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua