Із січня 2023 року українці самі накопичуватимуть собі гроші на пенсію

Автор: Марченко Любов

З 1 січня 2023 року, незважаючи на воєнний час, в Україні відбудуться великі зміни у пенсійній системі. Українці самі собі накопичуватимуть гроші на пенсію. Таким чином, пенсія громадян формуватиметься із солідарного доходу Пенсійного фонду, а також того, що кожен назбирає для себе сам.

Із січня 2023 року українці самі накопичуватимуть собі гроші на пенсію - today.ua

Таке нововведення щодо накопичувальної пенсії містить законопроект №7722 про казначейський пенсійний план, зареєстрований у Верховній Раді, пише rbc.

Цей законопроект передбачає створення індивідуальних пенсійних накопичень громадян через казначейство. Якщо Рада проголосує цей законопроект, то вже за 4 місяці пенсійна реформа в Україні набуде чинності. По суті, це означатиме старт накопичувальної пенсії. Таким чином, українці зможуть накопичувати гроші для майбутньої пенсії на казначейському рахунку, "що певною мірою покращить їхнє забезпечення на старості", йдеться в пояснювальній записці до цього законопроекту.

Відповідно до цього законопроекту, облік майбутніх пенсіонерів, а також їхні персональні рахунки доручать Мінцифрі. А керування накопиченими грошима довірять Казначейству. Навіть на перший погляд очевидно, що такій системі українці довірятимуть більше, ніж довіряли би приватним пенсійним фондам.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Із січня 2023 року українці самі накопичуватимуть собі гроші на пенсію

Хто може бути учасником казначейського пенсійного плану?

Учасниками можуть бути фізособи віком до 65 років. Тобто, людині має бути менше 65 років на момент укладання договору. А згодом вона може робити відрахування на свій рахунок як завгодно довго і в будь-якому віці.

При цьому розмір накопичувального внеску кожен визначає собі сам. Він не обмежений жодними цифрами. Усі ці внески акумулюватимуться на індивідуальних казначейських пенсійних рахунках громадян.

"Запровадження казначейського пенсійного плану поступово призводитиме до підвищення рівня соціального захисту людей пенсійного віку, залучення потужного внутрішнього довгострокового інвестиційного ресурсу, що сприятиме збільшенню інвестицій у національну економіку", - пишуть у пояснювальній записці до проекту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто можна припустити, що держава прагне запровадити цю новацію саме зараз, щоб отримати додатковий фінансовий ресурс, який можна буде вкласти у повоєнне відновлення економіки. Таким чином, держава отримає додаткові кошти на відновлення, а українці зможуть примножити свій пенсійний капітал через грамотне його інвестування.

Нагадаємо, деякі українці можуть наперед отримати свою пенсію одразу за півроку.

Головне