Українці можуть отримати пенсію наперед відразу за пів року

Деяким українцям може бути виплачена пенсія наперед. Отримати завчасно можна суму віддразу за пів року.

Українці можуть отримати пенсію наперед відразу за пів року - today.ua

Кому закон дає таку можливість, розповіли в Пенсійному фонді України.

Зазвичай виплата пенсій проходить щомісячно. Українцям виплачують її до 25 числа. Але зараз, із початком війни та великого переселення громадян, механізм виплати пенсій змінився. Він став більш гнучким. Тепер біженці, як внутрішні переселенці, так і ті, що опинилися за кордоном, не всі мають змогу щомісяця вчасно отримати свої пенсії. А отже, для них визначено різні способи виплат.

Якщо пенсіонер отримує гроші на банківську картку, то це взагалі його справа, коли знімати гроші з картки. Але й для тих громадян, які до війни отримували свої пенсії через Укрпошту, запровадили гнучкі способи виплат. Зокрема, якщо пенсіонер не зміг вчасно отримати свої гроші, або йому не змогли їх вчасно доставити, то згодом він матиме змогу відразу забрати все, що у нього накопичилося за рік.

Українці можуть отримати пенсію наперед відразу за пів року

Якщо ж він не отримував виплату більше року, то тоді йому виплачуватимуть заборговане однаковими частками упродовж якогось терміну разом із поточною пенсією.

Для українців, які виїхали за кордон назавжди, можуть виникнути проблеми з виплатою пенсій

Якщо в України і тієї держави, яку вони обрали за місце подальшого проживання, є договори щодо виплати пенсій, то пенсіонер отримуватиме свої гроші і за кордоном. А от якщо з країною, яку він обрав, такого договору немає, то Україна припиняє йому виплату пенсії. Але в цьому випадку, виїжджаючи за кордон, він може отримати пенсію наперед за 6 місяців.

Для цього пенсіонер має спочатку знятися з обліку в ПФУ за місцем проживання, а згодом, через місяць, він може подати заяву щодо виплати пенсії наперед. Така виплата передбачена у статтях 47 і 51 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що в Україні слід скасувати виплату ЄСВ, і відповідно, відмовитися від солідарної пенсійної системи.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua