Від початку війни право на виїзд за кордон отримали майже 1,3 мільйона чоловіків, але ніхто не знає, скільки їх повернулося

Автор: Марченко Любов

В умовах воєнного стану та загальної мобілізації виїзд за кордон військовозобов'язаних чоловіків заборонено. При цьому майже 1,3 млн чоловіків призовного віку за рік отримали право на тимчасовий виїзд з України. Проте, немає статистики, скільки з них повернулося.

Від початку війни право на виїзд за кордон отримали майже 1,3 мільйона чоловіків, але ніхто не знає, скільки їх повернулося - today.ua

Про це повідомляє opendatabot.

Статистику щодо "неповерненців" ретельно замовчують

Для того, щоб отримати право на виїзд за кордон, чоловіки мають звернутися до обласної військової адміністрації чи Мінінфраструктури. Їх занесуть у систему "Шлях", і лише після цього настане право на виїзд. За період з 24 лютого 2022 по 1 березня 2023 року отримали офіційний дозвіл на тимчасовий виїзд з країни 1,27 млн українських чоловіків. Але при цьому немає офіційної статистики, скільки з цієї кількості повернулося.

"Наприклад, відсутня інформація про кількість людей, які порушили терміни перебування поза Україною і досі не повернулися зі своїх поїздок. Опендатабот звертався до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби із запитами щодо цих даних, але відповіді не отримали, — пише джерело.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Більшість чоловіків, що виїхали – підприємці та співробітники приватних компаній, які вирушали за кордон, щоб вирішити якісь бізнесові питання. Таких дозволів видано 1,1 млн. Ще 170 тисяч дозволів на виїзд за кордон отримали волонтери.

Втім, ця статистика стосується лише чоловіків, які виїхали за загальною процедурою. Однак, є ще категорія громадян, які мають право на виїзд за кордон за спеціальними правилами. Це в основному - діячі культури та спортсмени. Серед них також є чимало "неповерненців".

Від початку війни право на виїзд за кордон отримали майже 1,3 мільйона чоловіків, але ніхто не знає, скільки їх повернулося

Свіжий приклад, який набув скандального резонансу – виїзд стендапера Андрія Щегеля. Він стверджує, що одержав дозвіл на виїзд від Міністерства культури нібито для проведення благодійних виступів за кордоном. Однак чоловік не лише вирішив не повертатися назад, а ще й оголосив про це на всю країну. Водночас він також згадав, що вдома вже встиг отримати три повістки з військкомату, і всі проігнорував.

Тут напрошуються два висновки: або при перетині кордону ніхто не перевіряє наявність "непогашених" повісток, або є люди, для яких існують негласні винятки з правил.

При цьому чоловіки, які виїхали за кордон із гуманітарною місією, мають право перебувати там не більше 30 днів. Якщо ж вони виїхали для вирішення бізнесових питань, то термін їхнього перебування поза Україною обмежується 45 днями. До закінчення відведеного терміну вони мають повернутися в Україну.

Звичайно, у Держприкордонслужби має бути статистика щодо "неповерненців". Проте з якоїсь причини її вважають за краще не афішувати. Можливо, через те, що не повернулося надто багато?

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За нелегалами немає взагалі жодної статистики

При цьому залишаються реально не врахованими ті, хто залишив країну нелегально. А таких є немало. Напевно, у кожного українця знайдеться в запасі кілька історій про заповзятливих знайомих, які зуміли собі "прорубати вікно до Європи".

Нагадаємо, з осені минулого року українцям, які навчаються в іноземних вишах, також заборонили виїзд за кордон. Але все ж таки у студентів є таке право. Однак для цього потрібно отримати запит із того університету чи коледжу, в якому вони навчаються.

Головне