Виїзд студентів за кордон під час загальної мобілізації: про що треба поклопотатися, щоб виїхати

Автор: Марченко Любов

Студенти-українці, які навчаються в іноземних вишах, мають право на виїзд за кордон, незважаючи на загальну мобілізацію, оголошену в Україні. Проте 14 вересня 2022 року Держприкордонслужба заборонила студентам залишати межі України через масову фальсифікацію документів. І все ж, ця заборона не є абсолютною.

Виїзд студентів за кордон під час загальної мобілізації: про що треба поклопотатися, щоб виїхати - today.ua

Студенти можуть виїхати за межі України. Однак для цього їм доведеться заручитись деякими документами. При цьому можуть виникнути труднощі зі збиранням необхідних документів.

Видання sud.ua на прикладі студента-українця з Одещини показало, як непросто тепер вибратися за кордон на навчання.

Минулого року хлопець, який навчається в італійському виші, перейшов на п'ятий курс. У зв'язку з навчанням він отримав за місцем проживання на Одещині відстрочку від мобілізації до 28 квітня 2923 року. Маючи таку відстрочку, торік у листопаді він спробував виїхати з України до Італії, проте на кордоні його не випустили.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Виїзд студентів за кордон під час загальної мобілізації: про що треба поклопотатися, щоб виїхати

Тоді студент подав судовий позов із проханням скасувати йому заборону на виїзд з України. Однак суд розглянув справу та залишив заборону в силі, мотивуючи тим, що хлопець є військовозобов'язаним. Отже, він має право на відстрочку від мобілізації, однак не має права залишати межі України.

Як з'ясувалося, для того, щоб отримати право на виїзд студента за кордон, слід заручитися розпорядженням голови Держприкордонслужби.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А це розпорядження, у свою чергу, можна отримати лише після звернення МОН до Держприкордонслужби. Проте Міносвіти не звернеться до прикордонної служби, перш ніж не отримає звернення від іноземного університету, в якому навчається студент. Ось такий виходить складний ланцюжок, який має пройти студент, аби потрапити до свого місця навчання. При цьому жодних інших варіантів для виїзду студентів за кордон немає.

Нагадаємо, держслужбовцям також заборонили під час війни виїжджати за кордон в особистих справах. Щоправда, потім заборону трохи послабили, дозволивши їм супроводжувати дитину.