Ринок землі запустять з 1 липня: скільки податків треба буде віддати державі при продажу земельної ділянки

Автор: Марченко Любов

Ринок землі стоїть у низькому старті, і деякі власники земельних ділянок вже готові його відкрити. Так, згідно з опитуваннями, вже готові продати свою землю від 3 до 5% власників. При цьому, процес купівлі-продажу землі, звичайно ж, не обійдеться без оподаткування. У Мін'юсті розповіли, який податок потрібно буде сплатити з кожної угоди з купівлі-продажу землі.

Ринок землі запустять з 1 липня: скільки податків треба буде віддати державі при продажу земельної ділянки - today.ua

При здійсненні угоди купівлі-продажу землі треба буде заплатити два види податків:

  • податок на прибуток фізичних осіб. Його величина становитиме 5% від вартості проданої земельної ділянки, яка буде вказана в договорі купівлі-продажу;
  • військовий збір у розмірі 1,5% від тієї ж вартості.

Причому оплатити ці податки потрібно буде ще до того, як угода буде нотаріально завірена. Ринок землі запустять з 1 липня: скільки податків треба буде віддати державі при продажу земельної ділянки При цьому в Мін'юсті також зауважують, що ціна землі, зазначена в договорі купівлі-продажу, не може бути нижче оціночної вартості землі, яка була встановлена і зафіксована ще до її продажу.

При цьому для багатьох учасників ринку землі законом передбачені пільги

Від оподаткування звільняються власники землі, які отримали її в порядку безоплатної передачі за статтею 121 Земельного кодексу України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Пільги отримають також особи, які отримали право на свої ділянки в процесі приватизації. Однак вони можуть скористатися такими пільгами лише раз на рік.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Нагадаємо, українцям також розповіли, які ділянки землі не підлягають продажу. Їх не можна буде продавати ні в якому разі.