Ринок землі стоїть у низькому старті, і деякі власники земельних ділянок вже готові його відкрити. Так, згідно з опитуваннями, вже готові продати свою землю від 3 до 5% власників. При цьому, процес купівлі-продажу землі, звичайно ж, не обійдеться без оподаткування. У Мін'юсті розповіли, який податок потрібно буде сплатити з кожної угоди з купівлі-продажу землі.
При здійсненні угоди купівлі-продажу землі треба буде заплатити два види податків:
- податок на прибуток фізичних осіб. Його величина становитиме 5% від вартості проданої земельної ділянки, яка буде вказана в договорі купівлі-продажу;
- військовий збір у розмірі 1,5% від тієї ж вартості.
Причому оплатити ці податки потрібно буде ще до того, як угода буде нотаріально завірена. При цьому в Мін'юсті також зауважують, що ціна землі, зазначена в договорі купівлі-продажу, не може бути нижче оціночної вартості землі, яка була встановлена і зафіксована ще до її продажу.
При цьому для багатьох учасників ринку землі законом передбачені пільги
Від оподаткування звільняються власники землі, які отримали її в порядку безоплатної передачі за статтею 121 Земельного кодексу України.
Пільги отримають також особи, які отримали право на свої ділянки в процесі приватизації. Однак вони можуть скористатися такими пільгами лише раз на рік.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, українцям також розповіли, які ділянки землі не підлягають продажу. Їх не можна буде продавати ні в якому разі.