РФ вперше застосувала проти України “розумні“ бомби: що можна протиставити новій біді

Автор: Марченко Любов

Російські військові вперше застосували проти України бомби, що планують. Ці боєприпаси, які ще називають "розумними" бомбами, відрізняються від звичайних аналогів тим, що ними можна керувати після скидання з носія за допомогою системи GPS-навігації.

РФ вперше застосувала проти України “розумні“ бомби: що можна протиставити новій біді - today.ua

Про те, що Росія має в своєму розпорядженні таку зброю і почала її застосовувати, стало відомо після вивчення уламків ракет, якими в ніч на п'ятницю обстріляли Сумську область, повідомляє український військовий портал Defense Express.

Що являють собою "розумні бомби"

Новітня розробка російського ВПК аналогічна американській бомбі JDAM-ERВ, що має здатність планувати в польоті. На відміну від звичайної бомби, яка летить по балістичній траєкторії, і яка після скидання стає некерованою, цими бомбами можна керувати.

Завдяки крилам, що кріпляться у передній частині бомби, а також маневреному хвостовому оперенню, можна коригувати траєкторію руху такого боєприпасу. При цьому керування ним здійснюється за допомогою електронного блоку з навігаційним обладнанням, яке отримує команди з супутника.

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Заявлена дальність дії таких бомб становить 28 км від точки скидання. При цьому відхилення від цілі може становити 11 метрів. Тобто фактично розкид попадання такої бомби становить 22 метри.

РФ вперше застосувала проти України “розумні“ бомби: що можна протиставити новій біді

Як можна боротися з цією напастю

Судячи зі знімків частин скинутих бомб, що не розірвалися, у деяких із них вціліла коробка з електронною начинкою. Отже, фахівці зможуть точно визначити систему навігації такої бомби. І якщо вона здійснюється лише за допомогою супутника, можна створити перешкоди, які фактично знешкодять систему керування таким боєприпасом.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, фахівці також можуть визначити канал постачання електронних компонентів, які входять до блоку управління такою ракетою. Можливо, це допоможе зупинити або хоча би призупинити їхнє постачання, а отже й загальмувати процес виробництва такої зброї.

Нагадаємо, незважаючи на наявність сучасної зброї, РФ відчуває дедалі більший дефіцит нових видів озброєння. Так стало відомо про розконсервацію зі складів застарілих БТР-50. Росія має намір воювати зі зброєю НАТО за допомогою 70-річної радянської військової техніки.

Головне