Росія повитягала зі складів 70-річні БТР-50: в армії РФ вичерпалося сучасне озброєння

Автор: Марченко Любов

Російські військові повитягали зі складів застарілі БТР-50, яким вже понад півстоліття. Деякі такі зразки військової техніки були випущені ще в 50-і роки минулого століття. Розконсервація 70-річної техніки свідчить, що в армії РФ закінчується сучасне озброєння.

Росія повитягала зі складів 70-річні БТР-50: в армії РФ вичерпалося сучасне озброєння  - today.ua

Про це йдеться у повідомленні Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

"Відчуваючи дефіцит техніки, російські окупанти продовжують розконсервацію одного з найстаріших зразків радянського воєнпрому", – пишуть у повідомленні.

Причому український ресурс посилається на проросійський Telegram-канал "Военный осведомитель". Тобто вже навіть російські медіа-ресурси не заперечують, що в армії РФ кепські справи з технікою.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Українців попередили про різке подорожчання квартир до кінця року

Розконсервація та відправка на фронт застарілого 70-річного мотлоху свідчить про те, що сучасні БТР-82А та БМП-3 в армії РФ закінчуються. А російський оборонпром не здатний виробляти стільки техніки, скільки зараз потребує військо. Навіть більше, у росіян закінчуються не тільки сучасні бронемашини, але й БМП-1 та МТ-ЛБ, випуск яких було налагоджено в середині 60-х років, і які широко використовувалися ще в афганській війні.

Росія повитягала зі складів 70-річні БТР-50: в армії РФ вичерпалося сучасне озброєння

Тобто, російська фронтова техніка поступово деградує, повертаючись до 70-річних машин, яким уже давно пора на брухт, і які аж ніяк не зможуть конкурувати із сучасним озброєнням і технікою, що постачають Україні західні партнери.

Колись БТР-50 був грізною машиною, але це давно в минулому

Його випуск розпочали в ще в 50-і роки минулого століття. БТР-50 був розроблений радянськими інженерами ще в 1952 році, а до його серійного випуску приступили в 1954. На БТР-50 можна встановити кулемет, що стріляє кулями калібру 14,5 або 7,62 мм.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У 1970 ця машина була занята з виробництва, поступившись місцем більш новим зразкам бронетехніки. Але, як стверджують інформовані джерела, в РФ ще зберігають законсервованими до 1 тисячі одиниць таких "викопних" зразків військової техніки. І ось тепер, схоже, вже дійшла і до них черга.

Нагадаємо, тим часом днями поблизу лінії фронту помітили новий український БТР-60М "Хорунжий", розроблений вітчизняними інженерами.