Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців

Автор: Марченко Любов

Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Такі відповіді дала більшість вітчизняних роботодавців на опитування Нацбанку України, який проводився протягом лютого цього року.

Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців - today.ua

Майже 63% керівників підприємств ствердно відповіли на запитання щодо підвищення зарплати персоналу протягом найближчого року. Понад 34% роботодавців кажуть, що збережуть зарплату на тому рівні, на якому вона є зараз. І лише трохи більше 2% висловилися щодо зменшення зарплат своїм співробітникам.

Такі дані Нацбанк опублікував в звіті Ділові очікування підприємств України за 1 квартал 2021 року. Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців Причому після провалу в другому кварталі 2020 року тенденція очікування зростання зарплати, незважаючи ні на що, посилюється вже третій квартал поспіль.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А от що стосується чисельності персоналу, то тут спостерігається зворотна тенденція. Більшість українських роботодавців мають намір у найближчому році переглянути свій штатний розклад в бік скорочення. Баланс відповідей склав -1,9%. Правда, в четвертому кварталі 2020 року баланс відповідей був -9,9%. Тобто, тоді ще більше роботодавців висловлювалися за скорочення персоналу. Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців При цьому НБУ зазначає, що опитування проводилося серед керівників 687 підприємств різної величини і різних видів діяльності. Нацбанк також підкреслює, що це лише результати опитування, а не аналітика самого банку.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Нагадаємо, в Україні, як і раніше, жінки отримують меншу зарплату, ніж чоловіки. Правда, за минулий рік трохи вдалося скоротити розрив у величині оплати праці, однак він усе ще становить понад 20%.