В Україні зарплата жінок стала більше схожа на чоловічу

Зарплата жінок в Україні стала більше схожа на чоловічу. За 2020 рік вдалося скоротити розрив між оплатою праці чоловіків і жінок. Правда, він став меншим лише на 0,8%, проте це вже краще, ніж нічого.

В Україні зарплата жінок стала більше схожа на чоловічу - today.ua

Незважаючи на скорочення розриву в оплаті праці, в Україні немає жодного регіону, в якому б середня зарплата жінок була вищою, ніж у чоловіків. На жаль, гендерні стереотипи ще дуже сильні. Це при тому, що Україна ще в 1981 році ратифікувала конвенцію ООНщодо ліквідації всіх форм дискримінації жінок. А в 2003 році Україною було підписано Факультативний протокол до Конвенції, який дозволяє жінкам скаржитися в ООН на дискримінацію в індивідуальному порядку.

Однак підписання усіх цих важливих документів поки не конвертувалося в реальний стан речей. Зарплата жінок досі відстає від зарплати чоловіків, та й в органах влади слабка стать поки представлена недостатньо. В Україні зарплата жінок стала більше схожа на чоловічу Правда, останнім часом чисельність жінок в органах народовладдя все ж зросла. Цьому сприяло запровадження гендерних квот.

І все ж, розрив у зарплаті (одному з головних індикаторів рівності) чоловіків і жінок за минулий рік склав 20,4%. При цьому, наприклад, у 2017 році він становив 21,2%. Тобто, різниця в зарплаті жінок і чоловіків дуже повільно і неохоче, та все ж скорочується.

Нагадаємо, стали відомі зарплати українських міністрів за минулий рік. Їхні річні заробітки вимірюються у мільйонах гривень.

ДЖЕРЕЛОliga.net