ПриватБанк, в числі інших державних банків, що залишилися в Україні, підлягає продажу. А перед продажем його можуть розділити і потім продавати по частинах. Таку революційну думку висловив глава Мінфіну Сергій Марченко.
Продаж ПриватБанку не дискутується, це питання вирішене. Інша річ, що покупців на цей найбільший український банк не так просто буде знайти. Адже над ним нависає тягар судових тяжб, якими рясніє новітня історія цієї фінансової установи.
"Але треба розуміти, що обтяження, пов'язані з попередніми власниками, і можливі судові позови не дають можливості знайти серйозного інституційного інвестора в цю установу. Тому розглядаються варіанти можливого поділу", - заявив Сергій Марченко в ефірі одного з телеканалів.
Але, як поспішив уточнити глава Мінфіну, це поки лише один із ймовірних сценаріїв продажу ПриватБанку. Виробленої концепції продажу на сьогодні немає, щодо багатьох моментів тривають дискусії, і як буде насправді, поки невідомо.
Популярні зараз
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
До того ж потрібно, щоби на горизонті з'явився хоча б один гіпотетичний покупець. Ну і, звичайно, щоб цей покупець вселяв довіру. Лише тоді будуть розглядати різні варіанти угоди, у тому числі і з "розчленуванням" ПриватБанку.
"Ми на даному етапі лише оцінюємо можливості, щоб на ринку була сприятлива ситуація, щоб ми знайшли серйозних інвесторів і тільки тоді про це можна буде говорити серйозно", - поділився чиновник.
Нагадаємо, за підсумками І кварталу поточного року ПриватБанк став найприбутковішим серед усіх банків України. Навіщо продавати те, що приносить державі прибуток - питання, на яке немає відповіді.