ПриватБанк став найприбутковішим банком в Україні - Мінфін

Мінфін склав рейтинг прибутковості банків країни за І квартал 2021 року. За підсумками першого кварталу найприбутковішим в Україні виявився державний ПриватБанк. Ще три банки, власниками яких повністю або частково є держава, також виявилися прибутковими.

ПриватБанк став найприбутковішим банком в Україні - Мінфін - today.ua

Сукупний прибуток державних банків, за підсумками кварталу, склав 3,2 мільярда гривень. Найбільшу частину цієї суми приніс ПриватБанк. На його частку припадає 2,4 мільярда гривень від цієї суми. А в загальному списку це склало 21,8% від прибутку всього банківського сектора України.

Правда, при цьому прибуток ПриватБанку за перший квартал 2021 року значно поступається прибутку за аналогічний період 2020. За перший квартал минулого року ПриватБанк отримав майже в 4,4 раза більше прибутку. Його розмір склав понад 10,4 мільярда гривень.

У першому кварталі 2 021 державні банки збільшили свої кредитні портфелі

За три місяці, у порівнянні з 1 січня нинішнього року, кредитний портфель держбанків виріс на 3,5%. В абсолютних цифрах це буде 7,6 мільярда гривень. Причому, Мінфіном зафіксовано зростання кредитних портфелів як фізичних, так і юридичних осіб. Зокрема, фізичні особи видали на 3% більше кредитів або на 4,9 мільярда. А юридичні - збільшили "вагу" кредитного портфеля на 2,7 мільярда, що становить 4,9%.

ПриватБанк став найприбутковішим банком в Україні - Мінфін У ПриватБанку кредитний портфель за три місяці виріс на 6%. Причому виріс кредитний портфель як у фізичних, та і в юридичних осіб.

Це побічно свідчить про те, що кредити бралися не лише на проїдання, а й на розвиток і функціонування бізнесу.

При цьому в державному банківському секторі трохи зменшилася частка грошей фізичних осіб. Їх стало менше на 2,8 мільярда або на 0,67%. А ось частина грошей, що належить юридичним особам, зросла на 1,5 мільярда або на 0,5%.

Нагадаємо, ПриватБанк спростив зняття готівки для своїх клієнтів. Тепер їм не потрібно шукати банкомат. Гроші можна зняти на касі супермаркету, де клієнт робить покупку.