Більшість українських банків, включаючи ПриватБанк, Ощадбанк і monobank, оголосили про відміну кредитних канікул для своїх клієнтів, які були введені на початку війни.
"Запасу міцності", напрацьованого вітчизняною банківською системою до війни, вистачило їм на три місяці безпрецедентних преференцій для своїх клієнтів. Далі продовжувати кредитні канікули неможливо. Інакше банки почнуть сипатися, наче карткові будиночки. Тому навіть такі лідери фінансового ринку, як ПриватБанк, Ощадбанк і monobank, оголосили про перехід з 1 червня на звичну систему розрахунків за кредитами.
При цьому всі банки намагаються зберегти своїх клієнтів, пропонуючи їм гнучкий підхід до кожного, а також анонсуючи повернення деяких програм, уподобаних клієнтами.
ПриватБанк
ПриватБанк, зокрема, повертає улюблену багатьма клієнтами "Оплату частинами". При цьому, незважаючи на закінчення кредитних канікул, він залишає деякі послаблення своїм позичальникам. Тим, хто щомісячно повертатиме не менше 5% кредитної заборгованості, банк обіцяє зберегти знижену кредитну ставку 1,7% до кінця серпня. Ну, а хто буде платити за кредитом менше 5%, буде змушений нести тягар ставки величиною в 3,4-3,5%.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Особливі умови обслуговування після завершення кредитних канікул 1 червня 2022 року діятимуть також для військовослужбовців та осіб, які постраждали внаслідок військової агресії Росії", - поділився прес-секретар ПриватБанку Олег Серга.
Ощадбанк
Повністю скасовує з 1 червня кредитні канікули з усіма наслідками, що звідси випливають, і державний Ощадбанк. У банку кажуть, що інакше з поточною ситуацією не впоратися. Інакше банк не зможе повноцінно функціонувати. Ощадбанк скасовує кредитні канікули для всіх: і для клієнтів-фізособ, і для бізнесу.
Monobank
Monobank, що набирає популярності у клієнтів, незважаючи на війну, спокушає своїх прихильників збільшенням кредитного ліміту. Щоправда, для тих, хто захоче його збільшити, доведеться змиритися і зі збільшенням кредитної ставки до 3,1%. Ну, а для тих, хто згоден задовольнятися невеликим кредитом, поки що залишиться ставка 1,6%.
Таким чином, після "важких і тривалих" кредитних канікул українські банки намагаються повернутись у звичне русло. І, звичайно, хоч би як було важко клієнтам, такий крок банкірів можна зрозуміти. Адже, крім кредитів, вони обслуговують ще й депозити. А вкладникам потрібно платити відсотки, яких взяти більш ніде, як у позичальників.
При цьому всі банки готові йти назустріч тим клієнтам, які зараз об'єктивно не можуть розраховуватися за кредитами. Їм пропонують розробити та узгодити індивідуальні механізми реструктуризації боргу.