Українцям пояснили, як буде відбуватися продаж землі після відкриття земельного ринку, який, як відомо, має почати функціонувати вже з 1 липня поточного року. Законом чітко регламентовано, кому можна буде продавати землю, і по скільки землі можна буде купити "в одні руки".
Яку землю можна буде продавати
Підлягатиме продажу земля сільськогосподарського призначення. До земель сільськогосподарського призначення належать землі, зайняті під сільгоспугіддями: рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, а також поклади.
Крім земель сільськогосподарського призначення розрізняють також несільськогосподарські угіддя. До них відносяться: господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім віднесених до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації.
Так ось: продаж землі буде стосуватися лише земель сільськогосподарського призначення.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Кому зможе продати землю її власник:
- громадянам України;
- державі;
- юридичним особам, які зареєстровані громадянами України і за законами України. Членами цих юридичних осіб можуть бути виключно громадяни нашої країни. Крім того, їхніми акціонерами можуть бути держава Україна, а також територіальні громади.
Однак, із 1 липня 2021 року купувати землю зможуть лише фізичні особи, і поки більше ніхто. Продаж землі юридичним особам, які задовольняють викладеним вище вимогам, стане можливим лише з 1 січня 2024 року.
Яку кількість землі зможе придбати один покупець
- Фізична особа зможе купити не більше 100 гектарів землі на одну людину.
- Для юридичних осіб з 2024 року дозволено продаж землі в розмірі до 10 тисяч гектарів.
Звичайно, і законодавчі обмеження щодо громадянства покупців, і обмеження за нормами покупки землі спокійно можна обійти, скупивши землю на підставних осіб. Тому найрозумнішим було б її не продавати, а здавати в оренду. Так в українців залишиться хоча б ілюзорна упевненість, що вони самі є господарями на своїй землі.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що в найближчі 5-10 років вартість української землі може сильно зрости. Він передбачає, що гектар угідь може піднятися в ціні у 5 разів. Тому українцям не варто поспішати із продажем землі.