Уряд призначив українцям щомісячну фінансову допомогу: виплати вже розпочалися

Уряд продовжив виплати щомісячної фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Але тепер коло одержувачів цієї допомоги дещо змінилося. Щомісячна фінансова допомога буде доступна вужчому колу осіб.

Уряд призначив українцям щомісячну фінансову допомогу: виплати вже розпочалися - today.ua

Про те, хто може розраховувати на її виплату у травні, розповіли у Мінінтеграції.

Отже внутрішньо переміщені особи мають право на щомісячну фінансову допомогу від держави. Для інвалідів і дітей розмір цієї допомоги становить 3000 гривень, для дорослих – 2000. Раніше, у березні-квітні, на цю допомогу могли претендувати всі ВПО, які через війну змушені були переїхати зі східних, північних, південних та центральних областей на захід України.

Тепер же, із травня, допомогу в такому самому розмірі зможуть отримувати лише ВПО, які належать до таких категорій:

  • переселенці з регіонів, де йдуть бої, або які перебувають в окупації чи оточенні;
  • переселенці, житло яких зараз є непридатним для використання. Воно або повністю зруйноване або сильно пошкоджене. При цьому потрібно, щоби власники цієї нерухомості подали заявку на компенсацію за зруйноване житло через портал "Дія".

Уряд призначив українцям щомісячну фінансову допомогу: виплати вже розпочалися Уточнити перелік ОТГ, мешканці яких можуть з травня розраховувати на щомісячну фінансову допомогу, можна за адресою: https://minre.gov.ua/sites/default/files/field/docs/dodatok_do_nakazu-2.pdf

Щоб отримати цю виплату, потрібно надати такі документи:

  • посвідчення особи (або електронний документ у Дії);
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження.

Нагадаємо, українці, які залишають зону бойових дій евакуаційними поїздами, можуть отримати одноразову матеріальну допомогу прямо на вокзалі.

ДЖЕРЕЛОnv.ua