Після Нового року в Україні роботодавці можуть потрапити під штраф: розмір стягнення – понад 60 тисяч гривень

Автор: Марченко Любов

Після Нового року роботодавці, які дали оголошення про найм на роботу, ризикують отримати штраф. Штрафні санкції застосують у тому випадку, якщо оголошення складено неправильно. Зокрема, у ньому не можна вказувати вік, стать, національність, колір шкіри, а також расову та релігійну приналежність претендента на вакансію.

Після Нового року в Україні роботодавці можуть потрапити під штраф: розмір стягнення – понад 60 тисяч гривень - today.ua

Закон, який забороняє будь-які види дискримінації в рекламі вакансій, був прийнятий в Україні ще в 1996 році.

Зокрема, у законі зазначено:

"Забороняється в рекламі про вакансії (прийомі на роботу) зазначати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя".

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але тільки у 2022 році, з 8 січня, набувають чинності зміни, ухвалені до цього закону, які реально змусять закон працювати. Після Нового року в Україні роботодавці можуть потрапити під штраф: розмір стягнення – понад 60 тисяч гривень Тобто, якщо в оголошенні про вакансію (а це вважається рекламою вакансії) буде виявлено хоча б один із заборонених пунктів, то роботодавець, який розмістив таке оголошення, ризикує поплатитися за це штрафом. Причому штраф передбачено неабиякий. Відповідно до закону, він дорівнює десяти мінімальним зарплатам. Отже, на сьогодні такий штраф може становити 65 000 гривень.

Процедура стягнення штрафу передбачена така:

  • Держпраці, на підставі акту перевірки, складе документ про стягнення штрафу, додавши до нього оголошення, яке стало приводом для штрафу.
  • На підставі цього документа від Держпраці роботодавець, який провинився, зобов'язаний буде сплатити штраф за місцем своєї реєстрації.
  • На сплату штрафу йому надається 15 днів.
  • Якщо штраф вчасно не буде сплачено, і роботодавець не опротестує його в суді, тоді з нього стягнуть гроші примусово – через суд.

Нагадаємо, в Україні хочуть збільшити штрафи за комунальні борги та спростити їхнє стягнення разом із комунальними боргами.

Головне