Друга пенсія, яку наполегливо намагається впровадити український уряд, опинилася під загрозою зриву. Йдеться про накопичувальну пенсію. Її мають намір запроваджувати вже в нинішньому році.
У парламенті чекають розгляду два законопроекти по накопичувальній пенсії - №2683 і №4408. Один із них - від депутатів, інший - від уряду. Незважаючи на відмінності, обидва ці законопроектуи передбачають додаткові відрахування від роботодавця. Це якраз і не влаштовує бізнесменів, які вважають, що й так несуть непосильний податковий тягар.
Разом із тим, міністр економіки Ігор Петрашко також вважає, що бізнес не повинен нести додаткових витрат у зв'язку із впровадженням другої пенсії в Україні.
"В уряді йшли активні дискусії щодо введення накопичувальної пенсійної системи. Одна з наших ключових позицій була такою: ми підтримуємо ідею накопичувальної системи, але за умови, що її введуть не за рахунок збільшення податкового навантаження на бізнес", - говорить міністр.
"З точки зору кардинального впливу на економічні показники ніяких ініціатив щодо підвищення податкового навантаження зараз немає, і ми такого не припускаємо", - підкреслив чиновник.
Як, у такому випадку, розцінювати заяви глави Мінсоцполітики Марини Лазебної, яка перед усією Україною хвалиться своїми розрахунками з майбутньої накопичувальної пенсії, не зрозуміло. Адже в її формулах якраз передбачено 2-відсоткове підвищення податку з роботодавців, які будуть платити ці 2% за кожного працівника в накопичувальні пенсійні фонди. Крім цього, звичайно, залишається і ЄСВ, який вони платять нині. Очевидно, Марина Лазебна або не в курсі щодо позиції інших її колег по Кабміну, або сподівається, що їй все ж вдасться умовити їх на підвищення внесків з роботодавців.