Пенсіонерам розсилають квитанції з податком на нерухомість: у платіжках - п'ятизначні цифри

Автор: Марченко Любов

Деякі українські пенсіонери стали отримувати квитанції, що містять ветенський податок на нерухомість, який вони мають сплатити. Декому приходять платіжки з чотири-, а то й п'ятизначними цифрами.

Пенсіонерам розсилають квитанції з податком на нерухомість: у платіжках - п'ятизначні цифри - today.ua

Люди похилого віку, більшість з яких мешкає в малометражних квартирах, нажахані і здивовані. Вони не можуть зрозуміти, звідки взагалі взявся цей платіж. Тим більше -  такого розміру, що іноді перевищує суму їхньої річної пенсії.

Усе пояснюється просто

А тим часом усе, виявляється, просто, розповів адвокат Ростислав Кравець. Як з'ясувалося, деякі багаті й успішні молоді родичі переписують свою розкішну нерухомість на бабусь і дідусів, розраховуючи на те, що з пенсіонерів не стануть брати величезних податків, або взагалі їх не братимуть.

При цьому вони не знають або не хочуть знати, що літні люди мають платити податок на нерухомість у тому ж обсязі і на тих же умовах, що й молоді. Ось так і виходить, що живе собі бабуся такого нувориша в простій одно- або двокімнатній квартирі. Вона вже й думати забула, що онук зробив її "власницею" апартаментів на кілька сотень квадратних метрів, аж тут приходить квитанція, і бабуся гарячково хапається за пляшечку з корвалолом.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Було навіть, що таунхауси оформляли на пенсіонерку, а потім вимагали розібратися з податковою, мовляв, утискають заслуженого пенсіонера. А потім з'ясовується, що в її власності 6000 кв. метрів і, звичайно ж, величезний податок", - говорить адвокат.

З якої площі треба платити податок?

Тим часом, пенсіонерам, і не пенсіонерам також, слід пам'ятати, що податок на нерухомість сплачується за будь-яку "надлишкову" житлову площу. Такою вважається квартира, яка перевищує за площею 60 квадратних метрів, і будинок, площа якого перевищує 120 квадратних метрів.

При цьому слід пам'ятати, що податок на нерухомість сплачується тільки за "зайві" квадратні метри. Тобто, якщо вам пощастило бути власником квартири у 80 квадратних метрів, то податок потрібно буде заплатити лише з 20 квадратів. Аналогічно і з житловим будинком. Якщо ви є власником будинку на 130 квадратних метрів, то податок на нерухомість вам слід сплатити лише з 10. Пенсіонерам розсилають квитанції з податком на нерухомість: у платіжках - п'ятизначні цифри Величина податку на один квадратний метр в різних містах може бути різною.

Єдиними для всієї України є лише дві вимоги:

  1. Площа, яка вважається надмірною, має бути не нижче за 60 квадратних метрів. Тобто, у вашому місті місцева влада може вирішити, що буде вважати розкішними квартири з площею понад 70 метрів. Тоді власникам 80-метрової квартири доведеться платити податок лише з 10 квадратних метрів. А ось починати рахувати розкіш з 50-метрової квартири закон не дозволяє.
  2. Величина податку на один квадратний метр не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. У нинішньому році ця величина дорівнює 70,8 гривні за кожен "зайвий" квадратний метр. Меншою вона може бути. А ось більшою - ніяк.

Ну, а якщо припустити, що у вашому місті все платиться за стандартною схемою (від 60 кв. метрів і по 1,5% від мінімалки), то, наприклад, за 80-метрову квартиру доведеться заплатити 1416 гривень податку на нерухомість.

Потрібно знати, що цей податок сплачується за минулий рік. Тобто, якщо ви стали власником розкішних апартаментів вже у поточному році, то вам за них доведеться платити не в цьому, а в наступному році.

Ну, і ще одна новина - для тих, кому онуки "подарували" особняк площею понад 300 квадратних метрів. За житло, яке перевищує за площею 300 квадратних метрів, доведеться заплатити, крім нарахованого податку на нерухомість, додатково 25 тисяч гривень на рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як позбутися пенсіонерам від непідйомного податку на нерухомість

  • Якщо ви не згодні з тим, що зазначено в квитанції, або із сумою платежу, потрібно звернутися до податкової, щоб уточнити дані. Це необхідно зробити протягом 60 днів після отримання квитанції для сплати.
  • Можна оформити свою велику квартиру у дольову власність. Тоді суму податку розділять на всіх власників, каже юрист.
  • Ще один спосіб - подарувати свою квартиру комусь із родичів. Тоді платити доведеться їм.
  • І, нарешті, можна виміняти онука, який намагається спихнути на вас свої податкові зобов'язання, на іншого онука, в якого немає такої квартири.

Втім, в останнього варіанту теж є свої мінуси.

Нагадаємо, в Україні може додатися ще один податок на нерухомість. Кабмін пропонує ввести 20%-ий ПДВ на продаж житла у новобудовах.

Головне