В Україні хочуть ввести новий податок на квартири: як зміниться вартість нерухомості з 1 липня

Квартири в новобудовах незабаром можуть подорожчати, якщо народні депутати підтримають законопроект Кабміну про введення ПДВ в розмірі 20% на продаж нових квартир. Також в документі пропонують ввести ПДФО (18%) при продажу більше трьох квартир.

В Україні хочуть ввести новий податок на квартири: як зміниться вартість нерухомості з 1 липня - today.ua

Дані нововведення спричинять суттєве зростання цін на нове житло в Україні, вважають деякі ріелтори. На їхню думку, після введення податку, багато забудовників оголосять себе банкрутами, адже вони і так зараз ледве виживають.

Згідно із законопроектом, без ПДВ залишать тільки те житло, яке купується за допомогою спеціальних державних програм (коли відсоток кредиту оплачують з бюджету), і житло, яке повністю побудовано на державні кошти.

В Асоціації експертів нерухомості вважають, що причин для різкого подорожчання квартир на даний момент немає. Адже якщо забудовники піднімуть ціни, то не буде кому купувати житло, адже українці стають все більш неплатоспроможними, а відсоток покупки житла іноземцями не такий великий. В Україні хочуть ввести новий податок на квартири: як зміниться вартість нерухомості з 1 липня Крім того, законопроект №5600 передбачає також введення податку на доходи фізосіб в разі третьої або більше угоди з продажу нерухомості протягом одного податкового року. Цей ПДФО пропонують встановити на рівні 18%.

Якщо Верховна Рада проголосує за цей законопроект, то зміни будуть введені в дію вже з 1 липня цього року.

Раніше повідомлялося, які міста в червні вибилися в лідери за вартістю квадратного метра житла.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua