Молочні продукти, особливо деякі з них, не такі вже й корисні для дітей, як заведено вважати. Молоко може бути шкідливим для немовлят у віці до року і вкрай небажаним для дітей до 2-3 років.
Про це розповів на своєму YouTube каналі відомий лікар-педіатр Євген Комаровський.
Йдеться про цільне коров'яче, козяче або овече молоко, каже доктор Комаровський. Дітям до року такий продукт категорично протипоказаний. А після року, до 2-3 років, його, якщо й давати, то обережно і дозовано.
Однак це не означає, що маленьким дітям категорично протипоказано всі молочні продукти, крім материнського молока. Зовсім ні, адаптовані молочні суміші і молочнокислі продукти цілком підходять для харчування дітей.
А взагалі, за словами Євгена Комаровського, культура вживання молочних продуктів є не у всіх народів. Отже, міф про незамінність молока у людському раціоні давно розвіяний.
Усі молочні продукти поділяються на такі групи:
- кисломолочні продукти;
- масло;
- сири;
- молочні консерви (згущені) та сухі молочні продукти;
- вершки;
- морозиво.
У цьому списку, звичайно, найбільш корисні кисломолочні продукти. Саме з них потрібно починати знайомство малюка із "молочкою".
Зловживати молоком не варто нікому
Надмірне вживання молочних продуктів, всупереч поширеній думці, особливої користі організму не приносить. Кальцій, якого в молоці міститься багато, не дає в кишечнику засвоюватись залізу.
"Останнім часом медична наука взагалі переглядає рекомендації, що молока треба багато... З'ясували, що люди, які п'ють три і більше склянки молока на день, не здоровіші за тих, хто цього не робить", - поділився доктор Комаровський.
При цьому кальцій для організму людини життєво необхідний. Однак не потрібно насичувати ним організм лише за рахунок вживання "молочки". Можна легко замінити молочні продукти на рибу, зелень, крупи і бобові.
Нагадаємо, в Україні знижується поголів'я ВРХ, і українці масово переходять на рослинне молоко – вівсяне та соєве.