Українці масово переходять на рослинне молоко: поголів'я корів скорочується

Виробництво рослинного молока в Україні стрімко розвивається. У 2020 році його виготовили на 1259,1% більше, ніж рік тому. За даними Держкомстату України, найбільшу популярність серед українців набирають вівсяне і соєве молоко.

Українці масово переходять на рослинне молоко: поголів'я корів скорочується - today.ua

Компанія Pro-Consulting провела дослідження, яке показало, що найбільшу популярність на українському ринку рослинного молока мають вівсяне, соєве, а також кокосове, мигдальне та рисове молоко.

Сировина для виробництва перших двох видів молока вирощується в Україні, що полегшує українським виробникам виробничий процес. Відповідно, і коштує таке молоко дешевше.

У той же час інші види рослинного молока також набирають популярності в Україні, незважаючи на вищі ціни.Українці масово переходять на рослинне молоко: поголів'я корів скорочується У той же час обсяги виробництва коров'ячого молока за останні 1,5 року значно скоротилися в нашій країні. В 2021 році молока було вироблено на 5,2% менше, ніж в цей же період 2020 року. Зараз виробники молока не знають, чого чекати восени, адже відкриття ринку землі з 1 липня вплине на вартість оренди землі, де випасають корів. Це означає, що поголів'я корів може скоротитися ще більше.

На сьогоднішній день в Україні налічується 1,67 млн голів корів, що на 5,5% менше відповідного періоду минулого року.

Раніше повідомлялося, що коров'яче молоко в Україні коштує дорожче, ніж в Європі. В середньому, 30 грн за літр.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua