Today.ua

Відмовившись від пенсії у 60 років, можна отримати через кілька років набагато більше

Пенсія може бути набагато вищою, якщо після досягнення 60 років не виходити на заслужений відпочинок, а продовжити працювати. При цьому на той період, доки пенсіонер продовжуватиме працювати, він має відмовитися від пенсії. Таким чином, продовживши своє трудове довголіття і вийшовши на пенсію пізніше, можна буде отримувати вищу виплату.

Правила і механізм нарахування нової пенсії, з урахуванням додатково відпрацьованого терміну, розповіло українцям одне з профільних видань.

Звісно, тут йдеться лише про тих громадян, які мають достатньо страхового стажу, щоб мати право вийти на пенсію у 60 років. Нинішнього року необхідна тривалість страхового стажу становить 28 років, а наступного року вже становитиме 29.

Отже, якщо людина після досягнення 60 років відмовиться від пенсії і продовжить працювати, то згодом вона може претендувати на виплату вищої пенсії – вже з урахуванням відпрацьованих додаткових років або місяців.

Особливості нарахування нової пенсії

До розміру пенсії, яку громадянин заробив на момент свого 60-річчя, додадуть ще "бонус" за відпрацьовані роки.

Якщо термін переробки не перевищить 60 місяців (5 років), то за кожен повний відпрацьований "надурочний" (після досягнення 60 років) місяць нараховуватимуть по 0,5% тієї пенсії, яка була нарахована станом на 60 років.

Якщо ж термін переробки буде вищим за 60 місяців, тобто понад 5 років, то "вартість" кожного додатково відпрацьованого місяця зросте до 0,75% від пенсії, призначеної йому за віком (60 років).

Таким чином, якщо, наприклад, ви відпрацюєте ще три роки після 60 років, то ваша пенсія зросте на 18%. Тобто, якби вийшовши на пенсію у 60, ви отримували, наприклад, 5000 гривень, то, вийшовши на пенсію у 63, ви отримуватимете 5900. А вийшовши на пенсію у 68, ви отримаєте замість п'яти тисяч 8600. А відпрацювавши 11 років із невеликим "хвостиком", ви зможете отримати подвійну пенсію – 10 000 гривень.

Нагадаємо, невдовзі Верховна Рада має розглянути законопроект про накопичувальну пенсію. Цим законопроектом пропонують зробити внески до накопичувальної пенсії обов'язковими лише для роботодавців. А самі працівники сплачуватимуть внески за бажанням, проте держава стимулюватиме їх до цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ