Today.ua

Ощадбанк стрімко втрачає клієнтів: вони тікають у monobank

Державний Ощадбанк очолив минулорічний антирейтинг щодо відтоку депозитів фізичних осіб. За рік він втратив майже 4 мільярди гривень депозитів. При цьому monobank, який працює на балансі УніверсалБанку, вийшов у лідери із залучення депозитних коштів громадян.

Monobank за підсумками минулого року поповнив свій депозитний портфель на 11,3 млрд. гривень. Це найвищий показник серед усіх українських банків. Завдяки такому потужному ривку, monobank зумів отримати 33,5 млрд гривень депозитних коштів від фізосіб і вийшов із цим показником на загальне шосте місце серед усіх українських банків. Експерти пояснюють таку популярність monobank не лише тим, що онлайн-банк зручний у користуванні, а й надзвичайно привабливими ставками за депозитами.

Друге місце у депозитному рейтингу посів РайффайзенБанк. Хоча у нього ставка на третину нижча, ніж у лідера списку, проте банк все-таки міцно утримує довіру клієнтів.

На третій позиції розташувався ПУМБ, який, як і monobank, пропонував минулого року своїм клієнтам 11%-у річну ставку до депозитів. Четверте місце дісталося Альфа-Банку, в якого теж дуже привабливі ставки за депозитами. А ось на високу п'яту позицію потрапив Укрсиббанк, який взагалі платить за депозитами лише 0,5% річних.

Звідси можна дійти висновку, що привабливість банку для вкладників залежить не лише від запропонованих відсотків за депозитами, а й від інших чинників.

На жаль, ні в першій п'ятірці, ні навіть у першій десятці лідерів із приросту депозитів не виявилося жодного з державних банків, які функціонують в Україні. Навіть більше, три із чотирьох держбанків, які працюють в Україні, очолили список банків, в яких зафіксовано найбільший відтік депозитного капіталу.

Абсолютним лідером цього списку став Ощадбанк, у якого депозитний портфель за минулий рік схуд на 3,8 млрд. гривень. На другому місці в цьому антирейтингу – державний Укрексімбанк, який за рік втратив 2,3 млрд гривень вкладників. На третій позиції в цьому списку розташувався також державний Укргазбанк, в якого депозитів поменшало на 2,2 млрд гривень. До цього списку з 20 банків, в яких зафіксовано негативний приріст депозитних коштів, не потрапив лише державний ПриватБанк. Проте загалом видно, що українці перестали довіряти свої гроші держбанкам та охоче несуть їх на зберігання у приватні банки.

Нагадаємо, Ощадбанк попередив своїх клієнтів щодо припинення виплати пенсій після 31 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ