Ощадбанк попередив клієнтів щодо припинення виплати пенсій після 31 березня

Ощадбанк попередив своїх клієнтів щодо припинення виплати пенсій після 31 березня. Ті, хто не хоче позбутися виплат, мають отримати нові картки до цієї дати. Проте, процес отримання таких карт утруднений, а для маломобільних груп населення взагалі недоступний.

Ощадбанк попередив клієнтів щодо припинення виплати пенсій після 31 березня - today.ua

Йдеться про пенсіонерів, які проживають на непідконтрольній території, у так званих ЛНР і ДНР. Їм уже кілька разів продовжували термін дії карток, але тепер кажуть, що 31 березня 2022 року – остання дата. Більше продовжувати терміни придатності карток, що нині діють, Ощадбанк не буде.

Про це розповіли пенсіонерам українські чиновники в ефірі РадіоДонбас, принагідно відповівши на запитання радіослухачів. Ощадбанк попередив клієнтів щодо припинення виплати пенсій після 31 березня

Щоби потрапити на українську територію, мешканцям ОРДЛО доводиться добу їхати через Росію

Отримання нових карток для громадян, які проживають у ЛДНР - процес, вельми затратний і за часом, і за зусиллями, і за грошима. Адже, у зв'язку з епідемією, пункти пропуску практично закриті. Тому, щоби дістатися України, мешканцям непідконтрольних територій доводиться їхати понад добу через територію Російської Федерації. Не всім пенсіонерам це по кишені та й не всім дозволяє здоров'я.

Є ще один спосіб отримати нову карту Ощадбанку - через довірену особу. Однак для цього необхідно оформити довіреність. Причому довіреність, оформлена на території ОРДЛО, немає юридичної сили, оскільки ЛНР і ДНР – невизнані республіки. Тому, знову ж таки, найближче місце, де можна оформити довіреність, яка би мала законну силу – територія РФ.

Найближчий пункт, де це можуть зробити – Куйбишеве Ростовської області – прикордонний російський населений пункт. Тамтешні нотаріуси готові надати таку послугу за 8 тисяч гривень. Пенсіонери скаржаться, що не всі мають такі гроші. Та й малорухливим громадянам (лежачим, а також інвалідам-візочникам) туди не дістатися, скаржаться мешканці непідконтрольної території.

В Ощадбанку заявили, що більше продовжувати термін дії карток не будуть

Тим часом в Ощадбанку заявили: банк штучно продовжував дію карток жителям ОРДЛО упродовж двох років, проте більше продовжувати не будуть. 31 березня – останній день. За словами начальника Донецького обласного управління «Ощадбанку» Світлани Івенко, громадяни з непідконтрольної території мали два роки для заміни карток. Багато хто з них знайшов спосіб побувати на українській території через єдиний відкритий КПВВ Новотроїцьке.

"Лише за грудень приблизно 8 тисяч жителів окупованих територій звернулися до відділень банку в Донецькій області, незважаючи на лише один відкритий КПВВ, Новотроїцьке, і то раз на два дні. У середньому 700-800 людей щодня звертаються до нас", - каже Івенко.

Пенсіонерам з ОРДЛО Ощадбанк попередньо надіслав SMS-повідомлення, в яких зазначено відділення банку, де вони можуть отримати нову картку. Однак, якщо їм зручніше отримувати її в іншому відділенні, про це потрібно повідомити заздалегідь. Тоді протягом трьох днів картку доставлять до того відділення, яке вказав пенсіонер.

Нагадаємо, стали відомі зарплати топ-менеджерів Ощадбанку, ПриватБанку та Укргазбанку за грудень.

ДЖЕРЕЛОradiosvoboda.org