Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової: українцям розповіли про масштаби фальсифікації

Автор: Марченко Любов

Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого - фальсифікат. А в деяких випадках - ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку "хімію" можуть містити її добавки.

Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової: українцям розповіли про масштаби фальсифікації - today.ua

Таку неприємну звістку повідомив українцям виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов у коментарі, який він дав одному з українських ЗМІ.

У кращому випадку, покупців обманюють щодо якості оливкової олії.

"Наприклад, коли пишуть Extra Virgin Oil, за фактом це звичайна оливкова олія", - говорить Несміянов.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Однак це ще півбіди, коли брешуть тільки про якість олії. У більшості випадків фальсифікують і її хімічний склад. За словами експерта, саме оливкову олію підробляють найчастіше через те, що вона дорожча за інші рослинні олії. Таким чином, близько 70-80 відсотків так званої оливкової олії, яку продають на українських ринках, насправді - фальсифікат у найчистішому вигляді. Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової: українцям розповіли про масштаби фальсифікації Наприклад, олива в одно- і п'ятилітровий жерстяних банках, яка продається по 110-130 і 310-350 гривень, в переважній більшості випадків - підроблена.

"Це або не оливкова олія взагалі, або якийсь ширпотреб", - говорить Максим Несміянов.

Найчастіше підроблену оливкову олію виготовляють із ... соняшникової. До неї просто додають різні смакові добавки і вуаля: оливкова олія готова. Однак мало того, що споживачів елементарно надувають за ціною - адже й ніхто не може поручитися за якість тих добавок, за допомогою яких простий український соняшник перетворюється на благородну оливу.

Максим Несміянов каже, що їм, правда, довелося одного разу в ході перевірки зустріти на ринку і натуральну італійську оливкову олію. Але і вона була прострочена через те, що натуральний продукт коштує дорого і продається дуже мляво.

Однак найбільше засилля підробок - в товарі з інтернет-продажів. Ось там фальсифікат іде суцільним потоком.

"Найчастіше підроблену олію продають в інтернеті. Там маса як зіпсованого товару, так і підробленого. Там просто смітник. Ніякого контролю, ніхто ні за що не відповідає", - зазначив експерт.

Звичайно, неспеціалісту відрізнити "на око" натуральну оливкову олію від підробки не так просто, каже Несміянов. Єдине, що можна порадити покупцям - ретельно розглядати етикетку, зокрема, чи є текст українською мовою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо його немає, то я розумію, що це не контрабанда - це олія, розлита у підвалах України, - зауважив експерт і підсумував: - У супермаркетах я такого товару не бачив, а на базарах бачу цю олію скрізь. Але контролюючі органи цим не займаються, нікому діла до цього немає ".

Нагадаємо, в українському молоці виявили миючі засоби. Їх додають туди, щоб запобігти скисанню продукту.