Вже з 1 серпня в Україні обіцяють підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Сценарії підвищення озвучують різні. Однак на якому з них зупиниться уряд, поки не відомо. Можливо - і самому уряду.
Вірогідним можна вважати лише факт, що плата за електрику виросте, і це ще більше вдарить по кишенях пересічних громадян. Єдине, що можна зробити в такій ситуації - це постаратися максимально скоротити свої витрати на електроенергію.
Є кілька шляхів скорочення витрат на електрику.
Тотальна економія
Для цього просто доведеться менше користуватися електропобутовими приладами: рідше прати, мити посуд вручну, не спати "під акомпанемент" працюючого телевізора, зайвий раз не ставити електрочайник та обходитися лише однією лампочкою в люстрі. Проте не для всіх такі заходи прийнятні, адже вони знижують якість життя і роблять нас заручниками економії. Тому, можливо, слід пошукати інші способи скорочення витрат на електрику.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Заміна енерговитратних побутових приладів на енергозберігаючі
Це шлях доволі ефективний, але не такий простий, як може здатися. Найпростіше - замінити звичайні лампочки розжарювання на світлодіодні. Це дійсно працює. Однак цього замало. Фахівці радять ще подумати про заміну застарілих побутових електроприладів на нові - із класом енергоспоживання "А".
Звичайно, це дозволить відчутно скоротити витрати електроенергії, а відповідно і заощадити на оплаті. Однак, у скільки обійдеться така модернізація домашнього побуту, і скільки років потім знадобиться, щоб окупити таку "економію", нескладно порахувати. Та й головне питання залишається відкритим: звідки українцю, який отримує мінімалку, взяти гроші на новий холодильник, який коштує, як дві мінімалки?
Заміна лічильника на двозонний
Це може стати виходом. Хоча би частковим. Адже з таким лічильником нічний тариф на електроенергію (з 23:00 до 7:00) буде коштувати вдвічі дешевше, ніж денний. А отже, можна деякі електроприлади змусити працювати вночі. Наприклад, пральну машину, бойлер, посудомийну машину. При цьому можна також перенести на нічну пору зарядку акумуляторів, мобільних телефонів і всього, що потрібно заряджати від розетки.
При цьому, звісно, доведеться витратитися на новий лічильник і його установку. Однак порівняно з вартістю заміни всіх електроприладів це - суща дрібниця.
Нагадаємо, для однієї категорії споживачів тариф на електроенергію можуть навіть знизити. Йдеться про ті сім'ї, в яких споживають не більше 100 кВт-год на місяць.