Тариф на електроенергію хочуть знизити: кому уряд готує сюрприз

Залишився лише тиждень до введення нових тарифів на електроенергію. При цьому влада поки тримає паузу і не повідомляє, що чекає споживачів з 1 серпня. Адже вже через тиждень скасують спеціальні зобов'язання, за якими генеруючі компанії поставляють електрику для населення. Як зміниться тариф на електроенергію, поки достеменно невідомо.

Тариф на електроенергію хочуть знизити: кому уряд готує сюрприз - today.ua

Однак у ЗМІ просочилася інформація, що для однієї категорії населення він може стати нижчим, аніж зараз.

Тариф на електроенергію може бути знижений для споживачів, які за місяць витрачають не більше 100 кВт-год. Ще в червні подейкували, що їм можуть повернути той тариф, який був до 1 січня 2021 року - 0,9 гривні. Однак тепер, кажуть інсайдери, в уряді відмовилися від цієї ідеї, як від надто популістської. І все ж, тариф на електроенергію для такої категорії громадян може бути знижений.

Розглядають, як мінімум, чотири сценарії формування тарифу на електроенергію після 1 серпня.

Перший сценарій - диференційований, з поступкою найбільш незахищеним громадянам

  • При споживанні до 100 кВт-годин - 1-1,2 гривні;
  • від 100 до 200 кВт-годин - 1,68 гривні (як зараз);
  • від 200 до 300 кВт-годин - 2,4 гривні;
  • від 300 і вище кВт-годин - 3,5 гривні.

Тариф на електроенергію хочуть знизити: кому уряд готує сюрприз

Другий сценарій - теж диференційований, але зі спрощеною градацією

  • При споживанні до 100 кВт-годин - 1-1,2 гривні;
  • до 300 кВт-годин - 2,4 гривні;
  • до 500 кВт-годин - 3,5 гривні.

Третій сценарій (найбільш жорсткий) - тариф буде як для промисловості

При цьому сценарії формування тарифів для побутових споживачів віддають повністю у владу ринкової стихії. А це означає, що замість нинішнього тарифу в 1,68 гривні вже з 1 серпня ми можемо платити 2,5-3, а то і до 4 гривень за кВт-годину.

Четвертий сценарій - все залишать як є ще на кілька місяців

Такий сценарій теж не виключений, кажуть фахівці. Схоже на те, що в уряді ще самі не знають, який вердикт оголосять народу напередодні 1 серпня. Правда, затягувати з цим теж особливо не будуть, кажуть обізнані люди.

Найбільше в уряді не хочуть, щоби підвищення тарифу на електроенергію збіглося в часі з початком опалювального сезону, адже тариф на опалення, як очікують, зросте приблизно в півтора рази. Якщо при цьому ще й оголосять про двократне підвищення плати за електрику, нового тарифного майдану не уникнути. І він може виявитися набагато масовішим і жорсткішим, аніж минулорічні аналогічні акції.

ДЖЕРЕЛОstrana.ua