Новий додаток “Нової пошти“ успішно освоїли шахраї: у клієнтів вже зникають гроші з карток

"Нова пошта" постійно впроваджує у себе програмні і технічні новинки, які дозволяють компанії знаходитися в авангарді українських поштових послуг. Однак одне із нововведень, недавно запущених цим поштовим оператором, схоже, стало подарунком для шахраїв.

Новий додаток “Нової пошти“ успішно освоїли шахраї: у клієнтів вже зникають гроші з карток - today.ua

Йдеться про функцію автоматичного списання грошей за посилку. Ця програма дозволяє клієнтам Нової пошти автоматично списувати гроші за посилку з їхньої картки без використання платіжного терміналу. Клієнти "Нової пошти" стали підозрювати, що аферисти активно освоїли цей новий сервіс і тепер щодуху крадуть гроші з карток інших клієнтів, оплачуючи свої посилки за чужий рахунок.

"Попереджаю про наявність схеми для шахрайства через "Нову пошту". Видаліть прив'язану карту і / або вимкніть функцію автосписання. Невідомі люди вказали мій номер як одержувача, прийшли до відділення і успішно оплатили моєї прив'язаною картою посилку", - повідомив у Facebook клієнт "Нової пошти "Дмитро Луханін.

Чоловік також повідомив, що вже звернувся до кіберполіції, щоби там провели розслідування цього випадку. Однак у самій Новій пошті поки не підтвердили, що цей додаток може бути лазівкою для шахраїв.

Але, як стверджує сам потерпілий, за допомогою цієї функції можна за добу оплатити з чужої картки до 100 (!) посилок. При цьому платежі мають задовольняти єдиній умові: вони не повинні бути дорожче за 500 гривень. Бо, якщо сума платежу становить більше 500 гривень, то тоді вже прийде запит на телефон власника картки, аби той підтвердив списання. Новий додаток “Нової пошти“ успішно освоїли шахраї: у клієнтів вже зникають гроші з карток При цьому в самій Новій пошті вказують добове обмеження на суму платежів, які можна провести через функцію автосписання. Вона дорівнює 29 999 гривень. Тобто, рівно стільки грошей можуть за один день поцупити з вашої картки, якщо у вас підключений цей додаток.

Нова пошта запустила таку послугу нещодавно. Вона зручна тим, що клієнту можна бути зовсім без готівки і навіть без банківської картки, але при цьому оплатити і отримати свою посилку. Для цього достатньо лише в додатку Нової пошти "прив'язати" свою банківську картку до номера телефону.

Отримуючи посилку, абонент може попросити взяти з нього гроші через послугу автосписання. Також цю послугу можна підключити за замовчуванням. Тоді не доведеться навіть просити співробітника відділення виконати таке списання. Потрібні суми будуть йти з вашої картки автоматично.

Власне, цим і користуються шахраї. Знаючи, що у вас цей додаток активовано і назвавши ваш номер телефону, вони легко можуть платити за свої посилки грошима з вашої картки.

Очевидно, Новій пошті доведеться переглянути умови цієї послуги і посилати запити на телефон власника карти за будь-якої суми платежу, щоби надалі уникати таких інцидентів.

Нагадаємо, українців просять не брати участь в сумнівних акціях, які надсилають їм на електронні адреси нібито від імені Нової пошти. Ба більше, такі листи навіть не можна відкривати, а краще відразу видаляти їх зі своєї поштової скриньки.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel