Today.ua

Нотаріуси масово відмовляються від оформлення угод на ринку землі: названа причина

Ринок землі, що відкрився в Україні місяць назад, поки не став жвавим. Ні покупці, ні продавці не квапляться укладати угоди. А тут ще й нотаріуси масово відмовляються від оформлення угод купівлі-продажу. Причина - недосконалість ринкового законодавства.

Незважаючи на те, що вже понад 4 тисяч нотаріусів по всій Україні отримали доступ до Держгеокадастру і, відповідно, можуть оформляти операції на ринку землі, вони масово відмовляються від цих угод.

Виявляється, нотаріуси дуже бояться "накосячити", а тому вважають за краще чекати від Мін'юсту роз'яснення з приводу спірних моментів. Про це розповів співзасновник платформи Dobrozem Дмитро Дубілет. А крім того, отриману від нього інформацію підтвердили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

Момент, який бентежить нотаріусів - процедура перевірки переважного права на купівлю земельної ділянки. У законі вона прописана так, що дозволяє трактувати її по-різному. А нотаріусам потрібна визначеність.

Відповідно до закону, переважне право на покупку землі має її орендар, який на ній працює. Однак бувають моменти, коли орендар відмовляється від покупки, поступаючись своїм право комусь іншому. І що робити в такому випадку, у закона немає однозначної відповіді. Як стверджує експерт із земельних питань Еліна Юрченко, нотаріуси "спіткнулися" об такі моменти:

Очевидно, є і ще якісь питання, що не дають нотаріусам спокійно оформляти угоди на ринку землі. Два тижні тому УКАБ зібрав у нотаріусів інформацію, які у них виникли питання щодо ринку землі. Цей список передали до Мін'юсту.

"Сподіваємося, що в найближчі два тижні Мін'юст надасть офіційні роз'яснення, і робота нотаріусів активізується", - заявила Юрченко.

Нагадаємо, з досвіду першого місяця продажів названа середня ціна гектара землі в Україні. Вона становила близько 40 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ