Ринок землі: українцям повідомили вартість гектара з досвіду першого місяця продажу

В Україні вже рівно місяць, як офіційно відкрився ринок землі, на якому здійснені перші угоди. В середньому визначилася вартість гектара угідь, які йдуть на продаж. Фахівці ринку говорять, що приблизно такою ціна на землю буде залишатися і найближчим часом.

Ринок землі: українцям повідомили вартість гектара з досвіду першого місяця продажу - today.ua

З моменту офіційного відкриття на ринку землі вже укладено понад 2900 угод з купівлі-продажу сільгоспугідь. Загалом продано понад 5300 гектарів землі на суму 210 мільйонів гривень. Середня вартість гектара землі, яка йшла на продаж, склала близько 40 тисяч гривень за гектар.

Поки найбільшу кількість землі було продано в Полтавській, Тернопільській і Кіровоградській областях. Однак, як відзначають фахівці, продажі йдуть в усіх регіонах.

На сьогодні займатися земельними оборудками можуть вже понад 4000 нотаріусів, які отримали доступ до Державного земельного кадастру. Перед оформленням угоди з купівлі-продажу землі нотаруіси зобов'язані перевірити по кадастру, чи не перевищив покупець вимогу з концентрації землі в одних руках. Адже відповідно до закону, фізична особа не може мати у власності більше 100 гектарів землі. Ринок землі: українцям повідомили вартість гектара з досвіду першого місяця продажу Як стверджує міністр аграрної політики Роман Лещенко, ажіотажу на ринку землі поки не відчувається. Втім, це видно і за кількістю укладених угод. Власники паїв не поспішають продавати свою землю, сподіваючись, що на неї буде більша ціна. Покупці не квапляться купувати, плекаючи зовсім протилежні надії - що земля подешевшає.

При цьому експерти не радять першим поспішати з продажем свого головного активу. А другим, навпаки, радять купувати землю зараз, поки вона не виросла в ціні.

Сам глава Мінагрополітики Роман Лещенко не раз озвучував свою позицію. Він не радить українцям зараз продавати землю: через кілька років вона обов'язково стане дорожчою.

ДЖЕРЕЛОzn.ua