Деяким українцям держава додасть кілька місяців страхового стажу для пенсії

Автор: Марченко Любов

Деяким українцям держава збільшить страховий стаж на кілька місяців, а то й більш як на рік. Причому їм непотрібно відпрацьовувати цей період або платити за нього. Йдеться про громадян, які побували у полоні. Держава приплюсує їм до страхового стажу весь період перебування у неволі, а також ще шість місяців після звільнення з полону, якщо людина не встигне за цей період знайти собі роботу.

Деяким українцям держава додасть кілька місяців страхового стажу для пенсії - today.ua

Таку поправку нещодавно внесли до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058, розповідає видання progroshi.

Страховий стаж - одна із обов'язкових умов виходу пенсію. 2023 року, щоб вийти на пенсію у 60 років, знадобиться мати не менше 30 років страхового стажу. А в перспективі потрібно буде мати щонайменше 35 років. При цьому слід пам'ятати, що страховим є лише той стаж роботи, протягом якого із зарплати працівника сплачувався ЄСВ (єдиний соціальний внесок).

Таким чином, щоб людині рахувався страховий стаж, за неї має бути сплачено ЄСВ. Якщо це найманий працівник, то за нього сплачує страхові внески роботодавець, якщо йдеться про ФОПа, то він платить за себе сам. У будь-якому випадку внески мають бути сплачені.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

За полонених українців під час їхнього перебування у полоні та ще півроку після звільнення сплачуватиме страхові внески держава. Завдяки цьому їхній страховий стаж не буде перервано, і вони зможуть свого часу вчасно вийти на пенсію.

Деяким українцям держава додасть кілька місяців страхового стажу для пенсії

Решті українців доведеться подбати про майбутню пенсію самим. При цьому навіть якщо людина офіційно ніде не працює, вона може поклопотатися про свій страховий стаж.

Є кілька способів поповнити страховий стаж

Будь-який українець віком від 16 років може укласти з ПФУ договір про добровільну сплату внесків та сплачувати за себе страхові внески до Пенсійного фонду. Навіть більше, такі внески за нього може сплачувати хтось із його близьких.

Якщо людині бракує кілька місяців страхового стажу, вона може стати на облік у службі зайнятості. Час перебування в офіційному статусі безробітного також зараховується до страхового стажу.

Крім того, можна докупити кілька місяців страхового стажу, сплативши за ці місяці внески до Пенсійного фонду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Можна також влаштуватися на громадські роботи або на будь-яку іншу роботу (тільки обов'язково офіційно), щоб допрацювати кілька місяців, яких не вистачає.

Нагадаємо, у багатьох жінок можуть виникнути проблеми при виході на пенсію через зміну прізвища. Це потрібно врахувати заздалегідь, щоби обзаветись документами, які підтверджують зміну прізвища.