НБУ відреагував на встановлення цін в іноземній валюті

В Україні зареєстровані випадки, коли деякі підприємці та звичайні громадяни встановлювали ціни на товари та послуги не у гривні, а у доларах чи євро. Нацбанк України різко засудив таку практику, повідомляє прес-служба українського національного регулятора.

НБУ відреагував на встановлення цін в іноземній валюті - today.ua

Зокрема НБУ заявив про випадки, коли в нашій країні починали здавати житло в оренду в євро. Національний регулятор наголосив, що в Україні лише гривня є законним платіжним засобом. Застосування цін у будь-якій іноземній валюті є незаконним. Порушники відповідатимуть згідно з чинним українським законодавством.

Нагадаємо, що в Україні зараз, у зв'язку з вторгненням Росії, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, запроваджено військовий стан. Тобто з різними правопорушниками тепер менше церемоняться.

Тим часом після введення в Україні військового стану Кабмін запровадив державне регулювання цін на деякі соціальні продукти. Зі спекулянтами теж почали активно боротися.

Раніше стало відомо, що Нацбанк України у зв'язку з російським вторгненням послабив заборони на операції в іноземній валюті, але запровадив певні обмеження. Про це повідомила пресс-служба українського національного регулятора.