Названо цифру, вище за яку курс долара в Україні не зможе злетіти

Автор: Марченко Любов

Курс долара в Україні за тиждень стрімко зріс, з легкістю подолавши рубіж 27 гривень і побивши свій чотиримісячний рекорд. Долар дорожчає на тлі несприятливих політичних чуток та економічних прогнозів. Однак ще один психологічний рубіж на своєму шляху він навряд чи зможе подолати найближчим часом.

Названо цифру, вище за яку курс долара в Україні не зможе злетіти - today.ua

Експерти фінансового ринку вважають, що протягом тижня, що стартував, курс долара продовжуватиме зростати. Але, швидше за все, він знизить темпи зростання і вже не підвищуватиметься так стрімко, як минулого тижня. Таким чином, до кінця робочого тижня долар може коштувати близько 27,2 гривні.

Керівник відділу аналітики ForexClub Андрій Шевчишин припускає, що до кінця тижня курс долара може впритул наблизитися до позначки 27,5, проте цю планку навряд чи подолає.

Аналітик компанії Esperio Олександр Болтян також вважає, що до кінця тижня долар має подорожчати. Його прогноз схожий на той, що дає Андрій Шевчишин.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

"На тижні з 29 листопада по 5 грудня середній курс продажу долара в Україні коливатиметься в рамках 27-27,5 грн/$", – каже експерт.

Названо цифру, вище за яку курс долара в Україні не зможе злетіти Згодний зі своїми колегами і старший аналітик "Альпарі" Вадим Йосуб. Долар продовжуватиме зростати, проте його швидкість сповільниться. На міжбанку він коштуватиме близько 27,2 гривні, а для населення курс долара буде близько 27,1 і 27,3 гривні (продаж і купівля), вважає Йосуб.

Експерти назвали причини зростання курсу долара

Одна з причин – негативні зовнішньополітичні новини. Останнім часом нагнітається істерія довкола можливого нападу РФ на Україну. Невідомо, кому це вигідно, проте курс долара непогано виріс на тлі таких чуток.

При цьому президент Володимир Зеленський під час свого нещодавнього прес-марафону заявив, що ризики військового вторгнення цього разу не вищі, ніж під час попередніх військових навчань, які проводилися поблизу кордонів з Україною. Проте іноземні інвестори про всяк випадок виводять із України свої активи.

"Гривня продовжує перебувати під впливом геополітичних ризиків та складної ситуації в енергетичній сфері. Єдиним покупцем залишається НБУ, який намагається згладити тенденцію", - каже Шевчишин.

Ситуацію на ринку також посилюють спекулянти, яким зараз вигідно розкрутити курс долара і вигідно продати припасену валюту. Є ще одна причина зростання курсу долара – песимістичні прогнози на зиму, особливо для енергетичної галузі.

"Причина того, що транш фінансової допомоги від МВФ не стримує девальвацію гривні у тому, що всі розуміють безвихідь погіршення економіки України взимку 2021-2022", - вважає Олександр Болтян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Єдине, що може знизити темпи зростання курсу долара та заспокоїти ринок – це зниження градусів політичного та економічного напруження. Чим спокійнішою і стабільнішою буде ситуація в країні, тим менше люди виявлятимуть інтерес до іноземної валюти.

Нагадаємо, при цьому ще нещодавно Олександр Болтян припускав, що у разі дефолту курс долара в Україні може зрости до 60, а то й до 100 гривень.