Курс долара зросте до 100 гривень: в Україні дедалі реальніший дефолт через коронавірус

Курс долара в Україні зросте до 60, а можливо, що й до 100 гривень. При цьому ніхто не дасть нам кредитів навіть під великі відсотки. Закупити вакцини також не вдасться.

Курс долара зросте до 100 гривень: в Україні дедалі реальніший дефолт через коронавірус - today.ua

Саме так розгортатиметься сценарій, якщо в Україні станеться дефолт. А дефолт із кожним днем стає дедалі реальніший через ситуацію з коронавірусом. Такий, майже апокаліптичний, прогноз розвитку економіки України дав аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

У разі дефолту утримати гривню від стрімкого падіння у прірву не вдасться. При цьому жодні потуги Центробанку гривню не врятують. Курс долара зросте вдвічі, а то й утричі і може сягнути сотні гривень. Курс долара зросте до 100 гривень: в Україні дедалі реальніший дефолт через коронавірус

"Згадайте як падала гривня у 2014-2015 роках, коли НБУ вдавав, що підтримує валютну стабільність, а по суті просто витрачали золотовалютні резерви даремно", - каже Болтян.

За такого обвалу національної валюти, звичайно, ні про які кредити й мови не може бути. Ніхто не дасть у борг під гарантії валюти, що стрімко девальвує. А якщо хтось ризикне дати, то під такі відсотки, з яких країні вже ніколи не вибратися. Крім того, майже неминуче виникне проблема із закупівлею вакцин.

Період подарунків та благодійності скінчився. А купити засоби захисту просто не буде на що. Європа просто закриє свої кордони нашим не вакцинованим та не ревакцинованим громадянам.

Єдине, що може утримати нас від цього сценарію – це покращення ситуації з коронавірусом в країні. А вона поки що, на жаль, не покращується. Навпаки, захворюваність та смертність зростає. І ці фактори, безумовно, з кожним днем дедалі більше впливають на економіку, каже експерт.

Нагадаємо, аналітики вважають, що обвал гривні та зростання курсу долара може бути спровокований різкою активізацією покупок енергоресурсів на ринку.

ДЖЕРЕЛОubr.ua