Податки підвищити, грошей не друкувати, долар відпустити: стало відомо, що зажадали в обмін на кредит МВФ

Автор: Марченко Любов

Україні схвалили кредит МВФ. Сума нової позики становитиме 15,6 млрд доларів. При цьому, щоб отримати добро на кредитування, українській владі довелося ухвалити зустрічні умови, висунуті МВФ. Зокрема, МВФ вимагає підвищити податки, не друкувати нових грошей і скасувати фіксований курс долара.

Податки підвищити, грошей не друкувати, долар відпустити: стало відомо, що зажадали в обмін на кредит МВФ - today.ua

Всі ці кроки дадуться нелегко. Але Україні без позики МВФ – аж ніяк. Тому довелося приймати ці умови, прописані у меморандумі з МВФ.

Отже, що має зробити українська влада, а від чого їй доведеться відмовитись?

МВФ вимагає не вдаватися до емісійного фінансування бюджету. При цьому гроші, яких бракує в бюджеті, будуть поповнюватися за рахунок міжнародних партнерів.

Крім того, Міжнародний валютний фонд також потребує підвищення податків на бізнес, а точніше повернення довоєнних податків для підприємців.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Податки підвищити, грошей не друкувати, долар відпустити: стало відомо, що зажадали в обмін на кредит МВФ

Однак це ще не всі жорсткі рамки, в які будуть поставлені українці на вимогу МВФ. Фонд також наполягає на скасуванні фіксованого курсу долара. Звичайно, його не відпустять відразу. Процес цей розтягнеться у часі. Послаблення для долара вводитимуть поступово, але все ж таки це буде дуже гострим моментом, як для економіки країни, так і для суспільства в цілому. Будь-яка не прогнозована обставина може дестабілізувати економіку країни та спричинити лавину інфляції.

"Після початку повномасштабної війни ми вжили низку екстрених заходів щодо забезпечення цінової та зовнішньої стабільності, включаючи введення режиму фіксованого обмінного курсу та валютного контролю виключно з міркувань національної безпеки", - йдеться у тексті меморандуму.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, як зазначають експерти, економіка України після шокового першого півріччя війни вже до кінця минулого року стала потроху приходити до тями. І те, що було зроблено урядом на початку війни, щоб дати країні вижити, тепер уже неприйнятно.

Нагадаємо, згідно з прогнозами МВФ, війна в Україні триватиме ще, у найкращому разі, до середини наступного року, а в гіршому – до кінця 2015 року.