В МВФ сказали, скільки ще триватиме війна в Україні

У Міжнародному валютному фонді спрогнозували, скільки ще триватиме війна в Україні. В МВФ розглядають два сценарії – позитивний і негативний. Відповідно до позитивного сценарію, війна в Україні має скінчитися в середині 2024 року. За негативним сценарієм вона триватиме до кінця 2015.

В МВФ сказали, скільки ще триватиме війна в Україні - today.ua

Відповідно до цих сценаріїв, МВФ дав орієнтовну оцінку фінансово-економічному стану України та її платоспроможності. Про це повідомив керівник місії МВФ Гевін Грей.

"Різниця між нашим базовим і несприятливим сценарієм пов'язана з тим, як ми припускаємо тривалість і, певною мірою, інтенсивність війни... Коли ми дивимося на передбачуваний дефіцит фінансування, то в базовому це $115 млрд, а в несприятливому - $240 млрд", - розповів Грей на прес-брифінгу з нагоди оголошення рішення про затвердження програми фінансування України на $15,6 млрд.

Звісно, що чим довше триватиме війна в Україні, тим гіршим буде фінансовий стан країни загалом. Відповідно, тим більшою буде потреба у зовнішньому фінансуванні, а також тим важче буде країні повертати борги. А Україна вже заборгувала зовнішнім кредиторам чимало, і, звісно, заборгує ще більше.

В МВФ сказали, скільки ще триватиме війна в Україні

Водночас голова місії МВФ зауважив, що є домовленість із низкою країн, які в разі несприятливого сценарію (затягування війни) допоможуть Україні розраховуватись із МВФ за його позики.

Йдеться конкретно про такі країни, як члени G7, а також Бельгію, Литву, Нідерланди, Польщу, Словаччину та Іспанію.

"Вони зобов'язуються надавати адекватну фінансову підтримку для забезпечення спроможності України обслуговувати всі свої зобов'язання перед Фондом відповідно до статусу привілейованого кредитора Фонду і доповнюючи багаторівневу структуру управління ризиками Фонду", - пишуть в прес-релізі, представленому МВФ з нагоди затвердження програми.

Водночас, українська влада переконує нас, що війна має скінчитися вже в 2023 році.

Нагадаємо, наразі ніхто достеменно не знає, коли насправді скінчиться ця війна. Натомість поки що дають прогнози лише екстрасенси, астрологи та мольфари.

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua