Багато українців скаржаться, що їм надсилають платіжки за газ із боргами. При цьому вони дорікають постачальникам газу, що ті приписують їм зайві кубометри і, відповідно, збільшують плату за спожитий енергоресурс. Проте у компанії Нафтогаз роз'яснили, що постачальники не визначають кількість споживання газу, це виключно – зона відповідальності компаній-розподільників.
Саме компанії, що займаються розподілом газу (облгази), несуть відповідальність за обсяги споживання газу в платіжках. Саме вони заносять показання лічильників кожного абонента на інформаційну платформу оператора ГРС.
"Це саме ті компанії, які приходять до вас періодично знімати дані лічильника, перевіряти стан газового обладнання. Облгази збирають показання лічильників через канали зв'язку", - йдеться у повідомленні Нафтогазу.
Облгази, у свою чергу, беруть дані про споживання із показань лічильників, які передають абоненти. Але при цьому слід пам'ятати: показання лічильників необхідно передати з 1 по 5 число кожного місяця. Тільки таким чином місячне споживання відображатиметься коректно, і оператори газорозподільних мереж (облгази) зможуть передати реальні дані на інформаційну платформу.
Якщо ж споживач надає показання лічильника не з 1 по 5 число, а як йому заманеться, то методика розрахунку змінюється. Тоді витрати газу розраховують за граничними обсягами споживання. Щоби цього не було, слід передавати дані у визначений термін.
Якщо ж споживачі не погоджуються з кубометрами, які їм нарахували, вони мають з'ясовувати стосунки зі своїм облгазом. Тоді показники обсягу споживання можуть бути змінені, а плату за газ перерахують.
Нагадаємо, з травня 2022 року в Україні почнуть застосовувати іншу методику розрахунку плати за газ. Споживання газу рахуватимуть не в кубометрах, а в кіловат-годинах.