Мінсоцполітики визнало, яким має бути реальний прожитковий мінімум

Автор: Марченко Любов

Мінсоцполітики фактично визнало, що розмір прожиткового мінімуму, який офіційно існує зараз, не відповідає реальним потребам людини, і його слід міняти. Реальний середній прожитковий мінімум, принаймні, вдвічі вищий і становить понад чотири тисячі гривень.

Мінсоцполітики визнало, яким має бути реальний прожитковий мінімум - today.ua

Про це заявляє міністр соцполітики Марина Лазебна, інформує прес-служба міністерства. За словами глави Мінсоцполітики, існуюча нині величина ПМ не виконує своєї функції.

"Важливо, щоб розмір прожиткового мінімуму був достатнім для задоволення базових потреб людей і був засобом для скорочення масштабів бідності", - говорить Марина Лазебная.

Виходячи з реального прожиткового мінімуму, повинні розраховувати мінімальну зарплату, а також мінімальну пенсію та інші соціальні виплати. Власне, так зараз і роблять, проте розмір цих виплат не може задовольнити реальних потреб людини. Тому прожитковий мінімум пора офіційно переглядати і змінювати. Мінсоцполітики визнало, яким має бути реальний прожитковий мінімум На сьогодні ПМ для непрацездатних осіб становить 1769 гривень на місяць, для працездатних - 2270, а середній його показник становить 2189 гривень. Ці цифри на тлі нинішніх цін на все, звичайно, пригнічують. Однак уряд не наважується кардинально змінити прожитковий мінімум через те, що до нього "прив'язано" понад 180 різних виплат, включаючи грошові збори, штрафи та інше.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Тому в Мінсоцполітики розробили нову методологію обчислення прожиткового мінімуму, а також запропонували "відв'язати" від нього більшість нарахувань, залишивши лише базові: мінімальну зарплату, мінімальну пенсію і соцвиплати.

"При цьому жодна з соціальних виплат, які сьогодні отримують громадяни, не буде зменшена", - запевнили в міністерстві.

За підрахунками Мінсоцполітики, середній розмір ПМ нині має становити 4546 гривень замість сьогоднішніх 2189.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, чи вдасться Мінсоцполітики втілити цю ідею з прожитковим мінімумом - велике питання. У будь-якому випадку, це потребує чималих додаткових коштів із бюджету та Пенсійного фонду. А на сьогодні Пенсійний фонд не може зібрати навіть тих грошей, які були заплановані. Тому з кожним місяцем у ньому розростається діра.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль також каже, що зараз уряд працює над збільшенням розміру прожиткового мінімуму.