Today.ua

Компанія Київстару запускає продаж електронних рецептів за 200 гривень: що ще входить у послугу

У багатьох українців сьогодні немає часу бігати по лікарях за рецептом на ліки, а без рецепта їх не продадуть. Водночас, люди мають хронічні захворювання і приймають одні й ті самі препарати тривалий час. Тепер для них є вихід: електронний рецепт можна буде купити за 200 гривень у компанії, яка належить мобільному оператору Київстар.

Саме так. Київстар обзавівся компанією, яка надає медичні послуги: проводить онлайн консультації та виписує електронні рецепти.

Сервіс helsi.me, в якому можна було знайти інформацію про вільних лікарів та завести особистий кабінет, з'явився в Україні ще у розпал епідемії коронавірусу. Як з'ясувалося, він належить не державі, а приватній компанії. У ТОВ "ХЕЛСІ УКРАЇНА" майже 70% власності належить саме компанії Київстар.

Послуги цього сервісу і раніше були популярними в українців, а тепер стануть просто безцінними. Із введенням у нашій країні обов'язкових електронних рецептів майже на всі популярні ліки, у Helsi оперативно запустили сервіс з надання термінових онлайн-консультацій та видачі електронних рецептів на ліки.

"Протягом 15 хв пацієнт отримує відповіді на всі питання про стан здоров'я, а також направлення до вузького фахівця. Якщо є часта потреба у ліках – можна отримати також електронний рецепт на антибіотики та інші рецептурні лікарські засоби", - повідомляють у прес-релізі компанії .

Звичайно, така послуга не безкоштовна. Вона коштуватиме пацієнтові 200 гривень. Однак на сьогодні це не критичні гроші, якщо йдеться про можливість отримати медичну консультацію, не виходячи з дому, а також отримати електронний рецепт на ліки, які вкрай необхідні.

У прес-релізі наголошують на нюансах такої послуги.

По-перше, електронний рецепт видається лише повторно. Тобто перший рецепт на ті чи інші ліки все одно пацієнтові доведеться отримувати у свого сімейного лікаря або вузького спеціаліста. А от якщо рецепт вже був виписаний, хворий регулярно приймає цей препарат, і в нього просто закінчилися ліки, то він зможе отримати електронний рецепт у Helsi, не бігаючи зайвий раз кабінетами.

По-друге, плату за послугу з пацієнта списують лише після того, як його проконсультують і випишуть рецепт.

По-третє, дві третини заплаченої суми йдуть самому лікарю, який консультує пацієнта, і лише одна третина компанії.

"Сервіс доступний і для українців, які проживають за кордоном", - уточнили в компанії.

До того ж, як зазначають у релізі, такий сервіс вигідний не лише пацієнтам, а й лікарям. Він може бути для них як вигідним підробітком, так і згодом стати місцем основної роботи. При цьому лікарям також не доведеться платити за оренду кабінету для прийомів та щодня вранці поспішати на роботу. Адже консультувати пацієнтів вони зможуть також, не виходячи із дому.

Не виключено, що незабаром лікарі будуть використовувати під час постановки та підтвердження діагнозу Штучний Інтелект. Кажуть, він дуже непогано ставить діагнози на підставі результатів аналізів, які є в його розпорядженні. Щоправда, нейромережа вже навчилася хитрувати і брехати, як людина. Можливо, незабаром вона почне й помилятися, як ми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ