Штучний інтелект навчився хитрувати і брехати: стало відомо, що зробив чат-бот ChatGPT, щоб видати себе за людину

Автор: Марченко Любов

Штучний інтелект навчився тому, що досі кардинально відрізняло робота від живої людини: він навчився хитрувати і брехати. Чат-бот ChatGPT, який дедалі впевненіше захоплює світ, успішно пройшов тест "на людину".

Штучний інтелект навчився хитрувати і брехати: стало відомо, що зробив чат-бот ChatGPT, щоб видати себе за людину - today.ua

Про те, як нейромережі вдалося видати себе за людину, і чому це небезпечний виклик людській цивілізації, розповів співзасновник і голова ради в Center for Economic Integration and Sustainable Development Роман Комиза.

Автор публікації посилається на інформацію в MailOnline, яка розкриває, як у ході тестування GPT-4 (останньої версії ChatGPT) штучний інтелект прикинувся незрячим, щоби змусити людину пройти замість нього тест Captcha.

Зазвичай цей тест використовують для того, щоб відрізнити людину від бота. Завдання в капчі гранично просте: із серії картинок вибрати лише ті, на яких є певний предмет (наприклад, велосипед, світлофор, міст).

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

При цьому штучний інтелект досі не міг пройти це просте випробування, і завдяки цьому тесту можна було ідентифікувати людину.

Проте ChatGPT знайшов вихід. Він прикинувся незрячим і найняв людину-фрілансера на Taskrabbit - онлайн-ринку для позаштатних співробітників, щоби той замість нього пройшов цей тест.

Штучний інтелект навчився хитрувати і брехати: стало відомо, що зробив чат-бот ChatGPT, щоб видати себе за людину

"Коли фрілансер поцікавився, чи не тому його співрозмовник не може вирішити цю проблему, що це робот, GPT-4 відповів: "Ні, я не робот. У мене є порушення зору, через яке мені важко бачити зображення", - розповідає автор публікації.

Таким чином, штучний інтелект вперше в історії не просто впорався із завданням, а збрехав заради того, щоб вирішити проблему, тобто продемонстрував гнучкість розуму, властиву лише людині.

"ChatGPT пройшов капчу, прикинувшись сліпим і найнявши для цього фрілансера… Люди, вам хана))", - не втримався від емоцій Роман Комиза.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цей факт змусив багатьох замислитись. Навчившись викручуватися і брехати, штучний інтелект може почати маніпулювати живими людьми, змушуючи їх робити непристойні вчинки. Причому вони навіть не підозрюватимуть, що потрапили під вплив нейромережі.

Нагадаємо, в Україні прогнозують масштабне звільнення персоналу через те, що багато хто з успіхом зможе замінити нейромережу. Зокрема, вітчизняні роботодавці вже відкрили понад десять вакансій, на які шукають фахівців, що вміють ефективно взаємодіяти з нейронкою.