Киян налякали загрозою з повітря: городян закликали зачинити вікна та залишатися вдома

Автор: Марченко Любов

Киянам порадили без потреби не виходити зі своїх квартир і закрити вікна. Повітря столиці не сприяє прогулянкам. У ньому зафіксовано високу концентрацію пилу, що наближається до гранично допустимої норми.

Киян налякали загрозою з повітря: городян закликали зачинити вікна та залишатися вдома - today.ua

Таке попередження з’явилося на сайті КМДА.

Щоби не виникало паніки, городян попередили: не йдеться про радіаційне або хімічне забруднення. Радіаційний фон у столиці – в межах норми. Однак у місто увірвалася пилова буря, яка наповнила повітря столиці найдрібнішими зваженими твердими частинками. Вони забивають органи дихання, потрапляють в очі і можуть викликати небезпечні алергічні реакції. Тож мешканцям столиці радять, якщо є така можливість, залишатися вдома.

Джерело утворення цієї пилової хмари знаходиться за межами столиці. Проте киянам від цього не легше, адже південно-східний вітер, який нині панує у столиці, дме саме звідти. Киян налякали загрозою з повітря: городян закликали зачинити вікна та залишатися вдома

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Станом на 9:15 на лівому березі вміст зважених частинок становить 273 мкг/м3, на правому – 316 мкг/м3 (гранично допустима концентрація – 500 мкг/м3). Перевищення ГДК інших забруднюючих речовин, за якими здійснюються спостереження (оксид та діоксид азоту, оксид сірки, озон, формальдегід, оксид вуглецю, сірководень), не виявлено. Радіаційний фон знаходиться в межах норми", - йдеться у повідомленні КМДА.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У цій ситуації киянам пропонують вжити таких захисних заходів:

  • щільно зачинити вікна будинку;
  • не виходити зайвий раз надвір;
  • пити багато води;
  • якщо є очищувач повітря, то включити його на максимум.

Нагадаємо, раніше у деяких локаціях Києва було зафіксовано п'ятикратне перевищення допустимої концентрації токсичних газів у повітрі.

Головне