У Києві зафіксовано п'ятикратне перевищення допустимої концентрації токсичних газів у повітрі: оприлюднено локації

Київ дихає не лише азотом і киснем, з яких переважно складається повітря, але й шкідливими речовинами. У столичному повітрі зафіксовані токсичні гази у недопустимій концентрації. За деякими позиціями концентрація шкідливих речовин перевищує граничну норму майже в 5 разів. Учені, які брали та досліджували повітря, оприлюднили локації столиці, в яких концентрація шкідливих речовин зашкалює.

У Києві зафіксовано п'ятикратне перевищення допустимої концентрації токсичних газів у повітрі: оприлюднено локації - today.ua

Забором і дослідженням проб столичного повітря займались співробітники Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Добові заміри повітря проводились минулого тижня, з 25 по 30 липня.  Незважаючи на зупинку та скорочення обсягів роботи багатьох промислових підприємств, вміст київського повітря спантеличив лаборантів своїм розмаїттям і концентрацією шкідливих речовин.

У Києві зафіксовано п'ятикратне перевищення допустимої концентрації токсичних газів у повітрі: оприлюднено локації

Локації в Києві, в яких зафіксовано перевищення ГДК (гранично допустимих концентрацій) шкідливих речовин

За вмістом діоксиду азоту:

  • у 3,5-4,8 разу – на площах Перемоги та Деміївській, вулиці Інженера Бородіна;
  • у 2,3-2,9 разу – на Бессарабській площі, проспектах Перемоги та Оболонському, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Академіка Стражеска, Довженка, Попудренка, та Каунаській; перевищень не спостерігалось на пр. Науки, 37 (в районі метеомайданчика).

За вмістом формальдегіду:

  • у 3,2-4,4 разу – на площах Деміївській, Бессарабській та Перемоги, проспектах Оболонському та Перемоги, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, вулицях Довженка та Каунаській;
  • у 1,8-3,0 разу – на проспекті Науки, вулицях Академіка Стражеска та Попудренка.

За вмістом оксиду вуглецю:

В 1,0-1,9 разу на Деміївській площі, проспекті Перемоги (район метро Святошин), вулицях Академіка Стражеска (перетин з бульваром Вацлава Гавела) та Інженера Бородіна.

Нагадаємо, учені називають п'ять кімнатних рослин, які очищують та зволожують повітря у приміщенні.

ДЖЕРЕЛОsud.ua