Курс долара зміниться наступного тижня: в Україні падає попит на американську валюту

Автор: Марченко Любов

В Україні наступного тижня курс долара, ймовірно, знизиться ще. Зниження курсу американської валюти відбувається через невисокий попит на неї. Економічна та епідеміологічна ситуація в Україні зараз не спонукає до підвищеного попиту на долари.

Курс долара зміниться наступного тижня: в Україні падає попит на американську валюту - today.ua

До такого прогнозу, зокрема, схиляється аналітик RoboForex Андрій Гойлов. Він вважає, що курс долара міг би впасти ще нижче, ніж зараз, якби НБУ не стримував падіння інтервенціями на ринку валют і не скуповував долари, виставлені там на продаж.

"Ймовірно, що на наступному тижні долар США до гривні продовжить зниження до рівня 26,00. Єдина європейська валюта з високою часткою ймовірності скоригується до позначки 30,55", - припускає Гойлов.

Погоду на ринку знову робитиме епідеміологічна ситуація, говорить аналітик. Одна область України вже увійшла в "червону" зону. На черзі - ще кілька регіонів. У такій ситуації, коли країна знову готова зануритися в локдаун, попит на валюту незмінно падає, каже аналітик. Курс долара зміниться наступного тижня: в Україні падає попит на американську валюту До того ж, поки інвалюти на ринку вистачає. Експортери доволі вигідно збувають свій товар на міжнародному ринку, а потім продають в Україні виручені долари. Адже для сплати податків, зарплат та інших платежів їм потрібні гривні. Поповнюють валютний запас в Україні і заробітчани, які активно пересилають зароблені гроші з-за кордону.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Загалом, ситуація складається так, що поки на вітчизняному валютному ринку дефіциту доларів немає і не передбачається. Всі ці фактори призводять до падіння курсу долара і, відповідно, до зміцнення гривні.

"Спровокувати її девальвацію можуть лише нерезиденти, якщо почнуть виводити отримані дивіденди в материнські юрисдикції. Поточна середньозважена дохідність ОВДП їх не влаштовує, адже на тлі зростання споживчої інфляції реальна процентна ставка наближається до нуля", - говорить аналітик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазвичай на початку жовтня курс долара починає відчутно зростати через підвищення попиту на газ. Його починають купувати на європейському ринку, в основному для потреб промисловості. Однак у цьому році, через обмеженість в коштах, багато підприємств скоротили свої виробничі програми до мінімуму і, відповідно, скоротили витрати газу. Тому дорогий європейський газ українські виробники купують дуже мляво. А тому і покупка валюти також просувається мляво.

Нагадаємо, деякі аналітики припускають, що курс долара може впасти і нижче 26 гривень. Подейкують, що не виключають і 25 гривень.