Буде по 25: курс долара за тиждень впав на чверть гривні, але це ще не кінець

Автор: Марченко Любов

Курс долара в Україні за минулий тиждень впав на 25 копійок. Звичайно, це не критичне падіння, але якщо врахувати, як дружно йому передрікали зростання, то долар стає непрогнозованим.

Буде по 25: курс долара за тиждень впав на чверть гривні, але це ще не кінець - today.ua

Вперше аналітики обережні у висловлюваннях з прогнозами, вставляючи в кожну фразу слова "може", "ймовірно", "не виключено". Адже, згідно з усіма недавнім прогнозами, курс долара вже другий місяць поспіль має зростати. А виходить навпаки: зухвала 25-річна гривня тіснить зеленого "дідка" по всіх фронтах.

Увесь минулий тиждень долар падав. Лише в останній банківський день Нацбанк дав йому відіграти у гривні 2 копійки, встановивши курс долара на позначці 26,35.

Чому курс долара не росте?

Експерти відзначають, що на фінансовому ринку дотепер попит на долар не став випереджати пропозицію. Тут зазвичай погоду роблять експортери та імпортери. Якщо експортери не квапляться збувати зароблену валюту, а імпортери, навпаки, хочуть її купити, то на ринку спостерігається її дефіцит, і долар починає дорожчати.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Однак цьогоріч усе поки йде не так. Експортери змушені збувати зароблену "зелень" задешево, тому що потрібно платити податки, зарплати і робити інші платежі у вітчизняних гривнях. А імпортери не поспішають робити закупівлі за кордоном, намагаючись купувати лише критичний імпорт, без якого економіці - ніяк. В основному зараз це енергоносії.

"Головна причина пасивності імпортерів - загроза нового локдауну, через який не буде попиту на привізні товари", - говорить президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

При цьому його колега, керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин дивується, чому гривня досі зміцнюється. Фактично, ринок ігнорує всі загрози, перед якими зараз стоїть Україна: криза в енергетиці, можливий зрив опалювального сезону, можливий локдаун через зростання епідемії і нестабільну політичну ситуацію.

Буде по 25: курс долара за тиждень впав на чверть гривні, але це ще не кінець

"Нерезиденти відновили вихід з українських гривневих цінних паперів, за останні п'ять днів вони знизили портфель в ОВДП на 1 млрд грн (на 1%). Розміщення Мінфіном бондів у вівторок виявилося слабким, нерезиденти були пасивні. Кредиту МВФ в цьому році не очікуємо. І при цьому гривня зміцнюється ", - не без подиву констатує аналітик.

Причина такого дивного зміцнення гривні в тому, що у Нацбанку і Кабміну немає єдиної стратегії щодо курсу долара і національної валюти. Нацбанк не заважає гривні зміцнюватися, а уряд і хотів би її ослабити, але не знає як, вважає член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Які прогнози на найближчий час?

"Тенденція зростання гривні проти долара (і євро) продовжиться. З 11 по 17 жовтня середній курс продажу готівкового долара буде коливатися в рамках 26,25-26,50 грн", - говорить аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак.

З колегою згодні й інші аналітики. Так, Олександр Охріменко не виключає, що до середини жовтня курс долара просяде ще на 20 копійок, десь до 26,25 грн / долар у готівковому продажі.

У чому краще зберігати заначку?

Принамні, у найближчий місяць гривня буде залишатися доволі міцною. Тому, якщо ви збираєте на подарунок улюбленій тещі, яка народилася в середині листопада, то не варто зібрані гривні конвертувати в долари: зберігайте накопичене в гривні.

А ось на перспективу аналітики наполегливо радять купувати долар. Однак, коли він "вистрілить", сьогодні не береться прогнозувати ніхто.

"Долар підбираємо, але коли його "прорве", вже не знаю. На мій погляд, пружина стискається все більше, за кулуарною інформацією, курс може бути навіть 25-25,3 грн / долар, як у 2019 році. Поки немає сильних покупців валюти, відскоку не буде ... Тому чекаємо ", - говорить Андрій Шевчишин.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Обережні в прогнозах і його колеги. Але, якщо вірити озвученим ними кулуарним прогнозам, то долар купувати ще зарано. Нехай собі дешевшає "на здоров'я". А от коли буде по 25,5, то можна й пожертвувати заначкою тещиною заначкою заради перспективи.

Нагадаємо, в проект бюджету на 2022 рік заклали курс долара по 28,6. Але чи буде він таким, поки невідомо.