Після рекордного зміцнення в п'ятницю, 24 вересня, гривня стала здавати позиції. На понеділок, 27 вересня, Нацбанк послабив її позиції і перед доларом, і перед євро. Причому, перед обома валютами відразу на більш, ніж 10 копійок. Таким чином, тепер офіційні курси валют такі:
- 100 доларів США - 2664 грн (26,64 за долар, 12 коп.)
- 100 євро - 3121 грн (31,21 за євро, 13 коп.)
Підвищення курсу долара - випадковість чи закономірність?
У жовтні гривні не уникнути падіння, кажуть аналітики. Власне, процес мав початися ще у вересні, з приходом осені. Однак із різних причин, після недовгого відступу, гривня у вересні знову почала тіснити долар. Але тепер, до початку жовтня, все повертається на круги своя. Гривня буде плавно девальвувати, а долар, так само плавно - зміцнюватися.
"Недавнє зміцнення гривні явно буде сприяти скороченню пропозиції валюти з боку продавців, які будуть здійснювати конвертацію по мінімуму і прибережуть основні обсяги до більш відповідного курсу. Даний факт полегшить спекулянтам роботу по розхитуванню курсу. Серйозних причин для зміцнення гривні немає. Очікуємо курс близько 26, 70 грн / $ ", - поділився своїми міркуваннями аналітик TeleTrade Сергій Родлер.
Нацбанк, у свою чергу, робитиме все, від нього залежне, щоб не дозволити різких стрибків курсу долара ні в один, ні в інший бік. Однак "заборонити" курсу долара рости він не може, та й немає для цього причини.
Українські експортери вийшли на міжнародний ринок з новим урожаєм, і нормальні валютні заробітки не завадять ні їм самим, ні Україні загалом.
Аналітик RoboForex Андрій Гойлов, у свою чергу, розповів, що спровокувало непрогнозоване зміцнення гривні у вересні. Причина - в низькій активності імпортерів, які не поспішали ввозити в Україну товари з-за кордону, побоюючись жорсткого локдауна через чергову хвилю коронавірусу.
Нагадаємо, поки що долар залишається відносно дешевим, експерти рекомендують українцям переводити свої заощадження в американську валюту. Все одно до нового року долар зміцниться і продовжить рости.