Нацбанк знову знизив курс долара: пора переводити заощадження в іншу валюту

Нацбанк знову зміцнив гривню, знизивши курси основних валют. Так, курс долара став нижчим на 14 копійок, а курс євро поступився гривні відразу 20 копійок. Таким чином, гривня обновила річний рекорд: вона не була міцнішою з травня минулого року. Експерти валютного ринку говорять, що зараз - саме час переводити заощадження в іншу валюту.

Нацбанк знову знизив курс долара: пора переводити заощадження в іншу валюту - today.ua

На сьогодні, 24 вересня, Нацбанк встановив такі курси валют:

  • 100 доларів США - 2652,72 гривень (-0,1442 грн);
  • 100 євро - 3108,46 гривень (-0,2010 грн).

Валютний ринок України став ще більш непередбачуваний, ніж погода. Всі літні прогнози фінансистів можна відправити в топку, адже курси валют поводяться абсолютно всупереч тому, що було передбачено. До кінця вересня гривня вже повинна була піти в круте піке і стрімко девальвувати, а вона продовжує зміцнюватися, лише час від часу поступаючись долару та євро по кілька копійок. Нацбанк знову знизив курс долара: пора переводити заощадження в іншу валюту Тепер експерти кажуть, що до кінця вересня національна валюта якщо і подешевшає, то не набагато, оскільки на ринку не буде нестачі в доларовій масі. Вітчизняні експортери почали продаж свого продукту, і вони будуть заповнювати валютний ринок доларами. Отже, не виключено, що курс долара в найближчі дні знизиться ще.

Настав час переводити свої заощадження в іншу валюту

Незважаючи на таке зниження курсу долара, експерти валютного ринку усе ж вважають, що стрімке падіння загрожує якраз гривні, а не "американцеві". На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, гривня тепер може обрушитися в будь-який момент. І тоді курс долара різко піде вгору.

Тому всі ті, кому не знадобиться багато гривневої готівки вже сьогодні, завтра або в найближчі кілька днів, можуть сміливо переводити свої "заначки" з національної валюти в долари або євро. В повітрі буквально пахне обвалом гривні, вважає експерт.

На думку Охріменка зараз обвал гривні може спрогнозувати будь-яка звістка щодо підвищення захворюваності на коронавірус в Україні. Це негайно спричинить за собою швидкий вихід інвесторів з українських цінних паперів і різке зростання попиту на тверду валюту.

Отже, тим, хто хоче зберегти свої заощадження, саме час взятися за скупку долара, поки він дешевий.

Нагадаємо, в наступному році очікують різкого зниження курсу гривні стосовно до долара. Так, в проект бюджету наступного року уряд заклав курс долара на рівні 28,6 гривні.

ДЖЕРЕЛОsegodnya