Курс долара впав нижче 27 гривень: українцям радять купувати валюту

Курс долара в Україні стрімко падає вниз. Однак експерти вважають, що ця тенденція збережеться ненадовго. І вже скоро долар відіграє у гривні колишні позиції. Тому зараз - саме час скуповувати валюту. Однак інвестувати в долар експерти не радять.

Курс долара впав нижче 27 гривень: українцям радять купувати валюту - today.ua

Курс долара за липень знизився на 50 копійок, причому 20 копійок ыз цього зниження припало на останній тиждень липня. У п'ятницю, 30 липня, курс долара опустився нижче психологічної позначки у 27 гривень. Перед тим, як піти на вихідні, він склав у продажу 26,97 гривні, а в покупці - 26,79 гривні.

Востаннє долар так коштував наприкінці червня минулого року. Однак тоді була зовсім інша історія: він ріс. Тепер же вартість американської валюти неухильно знижується.

У чому причина зниження курсу долара

Експерти фінансового ринку називають дві причини такого різкого зниження курсу долара.

Перша причина пов'язана з великим профіцитом готівкового долара на українському валютному ринку. Причому цей надлишок доларової маси не пов'язаний з активним продажем доларів нерезидентами. Навпаки: вони зайняли на ринку вичікувальну позицію. Ринок наповнили доларовою масою українські державні компанії та експортери. В першу чергу - аграрії, в яких у цьому році все поки непогано складається на зовнішніх ринках, і яким незабаром підходить пора платити податки і рентні платежі - у гривнях. Тому їм потрібні живі гривні для розрахунків із бюджетом.

Друга причина - підвищення облікової ставки Нацбанком з 7,5 до 8%, що, як відомо, призводить до зміцнення національної валюти. Курс долара впав нижче 27 гривень: українцям радять купувати валюту

Які прогнози експертів щодо курсу долара

Спадний тренд курсу долара вже незабаром зміниться висхідним, вважають експерти. Одні кажуть, що це станеться з другої половини серпня. Інші вважають, що гривні залишилося тіснити долар ще менше - перший тиждень серпня. А потім "американець" піде в контрнаступ і швидко відвоює втрачені позиції.

Тому українцям, які вкладають свої заощадження в короткострокові гривневі депозити, зараз радять міняти джерело заробітку. Після закінчення терміну депозиту - більше в гривню не вкладатися, а інвестувати у валюту.

Головна інтрига в тому, що валюта, в яку радять інвестувати - не долар

Аналітики кажуть, що зараз вигідніше вкладатися в євро. У євро позиції будуть твердіші. І якщо зараз за 1 євро дають 1,19 долара, то восени 1 євро вже може коштувати 1,22 долара.

Але при цьому обидві валюти, і євро, і долар, з приходом осінить будуть рости. Тому експерти вважають, що найсприятливіший час для їхньої покупки - середина серпня. Принаймні - до кінця літа. Далі гривня неминуче почне здавати позиції. І вже у вересні курс долара точно буде відчутно вище 27 гривень.

Нагадаємо, при цьому експерти сходяться лише в тенденції, що курс долара буде рости. А ось наскільки він виросте - в усіх різні прогнози. Втім, всі вважають, що це багато в чому буде залежати від того, як складуться подальші відносини України з МВФ.

ДЖЕРЕЛОsegodnya